2017

Српска академија наука и уметности и Филозофски факултет Универзитета у Београду позивају вас на научни скуп

МИЛОШ Н. ЂУРИЋ: КЛАСИЧНО НАСЛЕЂЕ НА РАЗМЕЂИ ТРАДИЦИОНАЛНОГ И МОДЕРНОГ

21. децембар 2017. године у 10:00 часова (Свечана сала САНУ)

Прогам скупа налази се у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом ВИТГЕНШТАЈНОВЕ "НЕМОГУЋЕ БОЈЕ", о којој ће говорити Дејан Тодоровић (Лабораторија за експерименталну психологију, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. децембра 2017. у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Пријемни испит за упис на докторске студије педагогије, у школској 2017/18., ће се одржати у среду, 20. децембра, са почетком у 10 часова на Институту за педагогију и андрагогију.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом АСИМИЛАЦИЈА И КОНТРАСТ СВЕТЛИНЕ: ПЕРИФЕРНИ И/ИЛИ ЦЕНТРАЛНИ МЕХАНИЗМИ, о којој ће говорити Предраг Недимовић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 14. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Центар за визуелну културу Балкана Филозофског факултета у Београду Вас са задовољством позива на предавање др. Наташе Мишковић, професора са Универзитета у Базелу, под називом "Истраживање постосманског наслеђа кроз визуелну историју дигиталне хуманистичке науке и међународну сарадњу: базелски СИБА пројекат". Предавање које ће се одржати у петак 15.12. 2017, са почетком у 16h, у свечаној сали Драгослав Срејовић на првом спрату Филозофског факултета, посвећено је презентовању резултата рада на пројекту о постосманском наслеђу на Балкану чији је један од резултата и изложба "Градови у покрету - постосманско наслеђе," тренутно отворена у Историјском музеју Србије.

2017

Трибина ЦТИ / У потрази за културном историјом: Француске варијације на тему интеркултурних студија - више о томе у прилогу вести.

2017

Волонтери Филозофског факултета вас позивају у среду, 13.12.2017, да дођете на последњу акцију добровољног давања крви у овом семестру, да дате крв и тиме помогнете многима којима је то потребно. Акција ће се одржати у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (108) од 11 до 17 часова.

2017

Kонкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2017/2018. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

2017

Принципи рангирања пријављених кандидата утврђени су на нивоу Факултета. Од максимално 100 бодова, 40 се добија за резултате претходног рада, а 60 за резултате постигнуте на пријемном испиту (мотивационо писмо и интервју са кандидатима).

При обрачуну резултата претходног рада релевантни су просек оцена на основним и мастер студијама, дужина студирања на основним и мастер студијама и објављени научни радови, уколико их има.

Минималан број бодова (у односу на максималних 100 бодова) које треба добити да би се стекла могућност уписа на докторске студије износи 51.

2017

Детаљне информације о датуму пријемног испита и структури мотивационог писма за упис на докторске студије филозофије налазе се у прилогу.

1, 2, 3, 4