Поштоване колегинице и колеге,
позивамо вас на манифестацију "Викенд нематеријалног културног наслеђа" која ће се одржати у Клубу студената Филозофског факултета у Београду (улаз из Васине) у суботу, 22. децембра од 14 часова. Програм се налази у прилогу.

Дец

Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије андрагогије, археологије, историје, историје уметности, класичних наука, психологије, педагогије и филозофије налазe се у рубрици За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Рок за жалбе је 23.12.2018. године до 12:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

Дец

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Међународни пројекат о ситуацијама: концепти, процедура и прелиминарни резултати на узорку студената из Србије", о којој ће говорити Петар Чоловић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 20. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Дец

Поштоване колегинице и колеге, Центар за теоријску археологију при Одељењу за археологију Филозофског факултета организује разговор поводом књиге Сенка Египта, др Вере Васиљевић. Позивамо Вас да нам се придружите у петак, 21. децембра 2018. у библиотеци Одељења за археологију Филозофског факултета у 19 часова. У разговору ће учествовати др Сташа Бабић, др Милена Гошић и ауторка.

Дец

Центар за унапређење друштва од 2017. године спроводи пројекат „Дружимо се и учимо заједно“. У оквиру овог пројекта деца без родитељског старања и студенти добијају прилику да се једном недељно друже и учествују заједно у различитим активностима – одлазак у биоскоп, позориште, вожња бицикла, шетња, читање књиге, тренирање...

И ове године је Центар за унапређење друштва објавио позив за волонтере за учешће у пројекту. Позив је отворен за студенте треће и четврте године основних студија, као и за студенте мастер студија. У прилогу можете пронаћи текст позива.

С обзиром на значај који овај пројекат има и за децу и за студенте, студенти који су претходне године волонтирали на овом пројекту одлучили су да са вама поделе своја искуства, да вам пруже додатне информације и одговоре на ваша питања, те вас позивамо на информативни сусрет који ће се одржати 18.12. у 20 часова у Центру за образовање наставника на Филозофском факултету. За учешће на сусрету можете се пријавити кликом на линк: https://goo.gl/forms/M55WWWzLHgKj8uQA3 Очекујемо вас!

Дец

Фонд за младе таленте Републике Србије расписао је 1. децембра 2018. конкурс за стипендирање до 950 студената завршне године основних академских студија и до 410 студената завршне године мастер академских студија са високошколских установа чији је оснивач Република Србија за школску 2018/19. године.

Конкурс је отворен до 31. децембра 2018.

Више о томе на званичној интернет презентацији Фонда за младе таленте Републике Србије http://www.fondzamladetalente.rs/

Дец

У току је хуманитарна акција ’’Недеља хуманости’’ коју на Филозофском факултету организује УСП ’’Стимулус’’ за Свратиште за децу улице у Крфској 7/А. Сваког дана, од 11. до 14. децембра биће постављен штанд на првом спрату факултета од 10 до 18 часова, где се може донети зимска одећа и обућа, средства за личну хигијену, књиге, играчке, слаткиши или дати новчани прилог.

Дец

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на зимском издању Отворених врата које организујемо за вас у четвртак 13. децембра на Филозофском факултету у Београду! На првом спрату факултета сачекаће вас студенти и студенткиње од којих можете да сазнате све важне информације у вези са пријемним испитом, студијским програмом и студентским животом на филозофији, социологији, класичним наукама, археологији, психологији, историји, андрагогији, педагогији, историји уметности и етнологији и антропологији.

Отворена врата су, такође, одлична прилика да упознате будуће колеге, зграду Филозофског факултета који се налази у центру Београда, распитате се о активностима студентских клубова, разбијете митове у вези са пријемним испитом и потом лакше решите дилему у вези са избором студија. Чекамо вас спремни да одговоримо на сва ваша питања, а до тада нас пратите на сајту, инстаграму и фејсбуку.

Видимо се на Филозофском!

Дец

Проф. др Јован Бабић, редовни професор Одељења за филозофију одржаће предавање под насловом Етика простора - територије, границе, слобода кретања, суверенитет у четвртак, 20. децембра у 11.30 у просторијама Српског филозофског друштва.
Позив је у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32