2016

Обавештавамо вас да ће се представљање стипендија Владе Француске за Мастер 2 ниво и докторске студије у коменторству одржати у четвртак, 22. децембра у 12.30 часова у Свечаној сали „Драгослав Срејовић“ на првом спрату Филозофског факултета.

Конкурс за стипендије за школску 2017/2018. годину је отворен од 17. марта 2017. године.

2016

Обавештавамо вас да су Француска амбасада и Француски институт у Србији расписали конкурс за доделу стипендија за Мастер 2 ниво и докторске студије у коменторству за 2017/2018. за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској.

Крајњи рок за подношење кандидатура: 17. март 2017.

За додатне информације: http://www.serbie.campusfrance.org/dossier/konkurs-za-dodelu-stipendija-vlade-republike-francuske-za-akademsku-2017-2018-godinu

2016

У децембру Биоскоп на Филозофском улази у нову тематску целину, у којој пуштамо филмове и причамо о образовању.

Овог четвртка гледамо филм Милутина Петровића „Земља истине, љубави и слободе“. Пројекција се одржава у четвртак 15. децембра у 18:30 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“. Наш гост ове недеље је Александар С. Јанковић, професор на Факултету драмских уметности у Београду.

Студентски парламент

2016

Доц. др Смиљана Гартнер (Универизитет у Марибору) одржаће у оквиру програма Еразмус три предавања за заинтересоване студенте. Наслови и термини предавања су у прилогу.

2016

Обавештење о пријави испита у децембарском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2016

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Еволуциона генетика психопатије: први комадићи у слагалици“, о којој ће говорити Јанко Међедовић (Институт за криминолошка и социолошка истраживања, Београд; Факултет за медије и комуникације, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 15. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2016

Erasmus+ конкурс за размену у пролећном семестру на Универзитету у Амстердаму налази се у прилогу.

2016

ERASMUS+ конкурс –за размену у пролећном семестру на Универзитету Париз 1 Пантеон - Сорбона налази се у прилогу.

Драге колегинице и колеге,

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у уторак 13. децембра, у 13.00 часова у сали 508. Постдокторанд и предавач на Катедри за социологију и антропологију Универзитета Бен Гурион у Израелу Матан Шапиро (докторат из социјалне антропологије стекао 2013. на Лондонском универзитетском колеџу,UCL), одржаће предавање под насловом Морална топологија личности: космогонија, измештање и демонска поседнутост у бразилском нео-пентакостализму. Аутор је неколико публикација о интимности, кућној социјалности, игри и мрежама сродства у северноисточном Бразилу.

Уводна реч проф. др Александар Бошковић.

2016

Исправљено обавештење о пријави испита у фебруарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10