Са задовољством вас обавештавамо да ће се у периоду од 23. до 27. априла поводом „Дана планете Земље“ одржати „Недеља планете Земље“ на Филозофском факултету. У оквиру те недеље ће бити одржан низ активности, попут рециклаже папира - старих ридера, силабуса и др. Сав прикупљен папир ће бити предат организацији „Живимо заједно“ која се бави пружањем помоћи осетљивим групама. Поред тога, биће организовано доношење биљака на Факултет, пројекција филма са еколошком тематиком и одржавање трибине о историји еколошких покрета.

Позивамо вас да подржите ову иницијативу, тако што ћете старе ридере, силабусе и стари папир донирати за рециклажу папира. Одвојене папирне сировине у току наредне недеље можете оставити у кутијама које ће бити постављене на сваком спрату поред аутомата за кафу.

Иницијативу „Зелени Филозофски“ су организовали студенткиње и студенти четврте године социологије у склопу предмета Социологија окружења уз подршку студената са других одељења. О самом пројекту можете се детаљније информисати у оквиру документа који је постављен у прилогу, али и на Facebook и Instagram страници „Зелени Филозофски“.

Драги студенти,

Центар за развој каријере Филозофског факултета вас позива на обуку “Унапреди свој јавни наступ“.

Обука ће се одржати у среду 25.04.2018. у 18:30 часова у слушаоници СО1.

За више информација посетите:

Рок за пријаве студената за програм Универзитетске радне праксе БГ ПРАКСА 2018 продужен је до среде, 25. априла у поноћ.

За више информација посетите:

Предавање "Положај животиња из перспективе биополитичке економије" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 24. априла у 17.00 на Филозофском факултету у Београду у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).
Предавач је др Сања Петковска.

Центар за развој каријере Филозофског факултета расписује конкурс за праксу у Српском удружењу за филозофску праксу за студенте треће и четврте године као и мастер студија филозофије. Детаљи конкурса налазе се у прилогу, а рок за конкурисање је 18.4.2018.

Социолошки клуб вас позива на разговор о књизи "Критичка теорија Аксела Хонета", др Марјана Ивковића, научног сарадника Института за филозофију и друштвену теорију. О књизи ће говорити проф. др Ивана Спасић и проф. др Владимир Вулетић са Филозофског факултета, и аутор књиге. Социолошки клуб ће бити одржан у петак, 20.04. у 18:15, у Институту за социолошка истраживања.

Промоција књиге "Историjска истраживања (зборник радова)" проф. др Арсена Ђуровића одржаће се 18. априла у 17 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Организатори Београдске интернационалне недеље архитектуре позивају све заинтересоване студенте Филозофског факултета да волонтирају на овој манифестацији.

У прилогу се налазе све информације о догађају, активностима волонтера, условима и начину пријављивања.

Поштоване колегинице и колеге, Центар за теоријску археологију има задовољство да вас позове на конференцију Српска археологија између теорије и чињеница VI - Археолошко наслеђе, која ће бити одржана у петак, 30. и суботу 31. марта са почетком у 10 часова у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Распоред излагања можете видети у прилогу.

Позивамо Вас на други састанак аналитичких филозофа из Румуније и Србије под називом Topics in Analytic Philosophy 2, који ће се одржати на Одељењу за филозофију Филозофског факултета у Београду 29. и 30. марта, у просторијама Српског филозофског друштва и учионици 308.
Програм скупа налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8