2020

Обавештавамо заинтересоване учеснике да је датум одржавања конференције Српска археологија између теорије и чињеница VIII: археологија и антропоцен одложен до даљњег, због уведених мера ванредног стања. Пошто се стекну услови, заказаћемо нови датум и благовремено Вас обавестити о томе. У међувремену, позивамо Вас да шаљете своје предлоге, тј. апстракте на e-mail адресу zoricakuzmanovic@gmail.com, како бисмо у догледно време заједно разговарали о археологији и антропоцену.

Тим Центра за теоријску археологију жели Вам добро здравље!

2020

Без надокнаде у репозиторијум JSTOR може приступити преко следећег линка:

Отворен приступ JSTOR-у знатно ће олакшати рад од куће наставницима, истраживачима и студентима.

Продекан за науку

проф. Др Јелена Ердељан

2020

У складу са одлуком о организацији наставе и других облика рада на Филозофском факултету приступна предавања кандидата пријављених на конкурсе за избор у звање наставника у наредном периоду спровешће се електронским путем.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ
16.03.2020.

Саопштење

У складу са проглашеним ванредним стање у Републици Србији обавештавамо студенте, наставнике и сараднике да ће одржавање наставе бити усклађено са одлукама Владе и МПНТ. У овом моменту то подразумева :

- организовање и извођење наставе на даљину , односно на начин који не захтева физичко присуство студената и наставника на Факултету;

- обавезу наставника и сарадника да буду у контакту са студентима путем e-mail-a, moodle платформе, странице предмета или странице наставника и сарадника или неке друге електронске платформе на друштвеним мрежама;

- обавезу наставника и сарадника да све потребне материјале (презентације, предавања, литературу у електронском облику и друге радне материјале) правовремено учине доступним студентима; детаљна упутства о употреби moodle платформе наставници и сарадници ће добити до краја недеље.

- организовање рада на акредитацији студијских програма и Факултета путем електронских медија и без присуства наставника и сарадника у згради Факултета;

- одржавање електронских седница Наставно научног и Изборног већа и глaсање о појединим тачкама дневног реда у складу са донетим упуством; обавезују се секретари одељења да стручној служби Факултета правовремено доставе резултате гласања о свим тачкама предвиђеног дневног реда;

- одлагање мартовског и априлског испитног рока и одбране завршних, мастер радова и доксторских дисертација; студенти којима је одложена одбрана треба да се јаве мејлом одсеку за студентске послове (student@f.bg.ac.rs) ради детаљнијих обавештења.

- одлагање студијских путовања и екскурзије у иностранство;

- успостављање и одржавање наставног контакта са студентима на све могуће, електронске и начине без личног контакта.

Декан Филозофског факултета

Проф. др Миомир Деспотовић

Интегрални текст саопштења и распоред радног времена служби у прилогу.

2020

Због ванредних околности проузрокованих ширењем корона вируса и донете Мере Владе Републике Србије да се забрањује одржавање скупова са више од 100 људи, XI редовне седнице Изборног и Наставно – научног већа, одржаће се дана 26. и 27. марта електронским путем.

Додатне инструкције се налазе у прилогу.

2020

Управа Универзитета у Београду, Филозофског факултета, у настојању да заштити здравље студената и запослених, доноси:

Одлуку о реорганизацији наставе и рада Факултета

Сви облици директне (контактне) наставе, групне консултације, вежбања и предиспитних обавеза реализоваће се путем електронских медија и других облика и средстава који не подразумевају окупљање студената и директан међусобни контакт.

У складу са тим наставници и сарадници су дужни да обаве одговарајуће припреме и организују наставу на даљину и о томе благовремено обавесте студенте.

Наставници и сарадници који нису у могућности да организују специфичне облике наставе на поменути начин (настава у лабораторијским условима, индивидуални истраживачки рад, рад са специфичном опремом и слично) могу реализовати наставу и рад са студентима према посебном распореду који ће донети надлежни продекан.

Ненаставни и истраживачки рад наставника и сарадника, уколико је то неопходно, може се одвијати на уобичајен начин.

Стручне службе Факултета радиће према устаљеном радном времену.

Интегрални текст сапштења налази се у прилогу.

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ

Поштоване колегинице и колеге,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је обавестило факултете да су због појаве COVIDa-19 (корона вируса) забрањена јавна окупљања у затвореном простору са више од 100 (стотину) људи.
У складу са ставом 1, препоручује се одлагање планираних екскурзија, програма размене, научних и стручних скупова и студијских путовања у иностранство у наредном периоду.
У складу са здравственим препорукама ради спречавања ширења инфекције, Факултет организује редовно и појачано одржавање хигијене просторија Факултета.
У вези са превентивним активностима, управа Факултета ће свакодневно пратити ситуацију и препоруке које издају државни органи и Универзитет у Београду и редовно обавештавати студенте и запослене о мерама које се предузимају.

С поштовањем,

У Београду, 12.03.2020.

Декан Филозофског факултета

Проф. др Миомир Деспотовић

2020

Поштујући одлуку о забрани јавних догађаја у затвореном простору, отказује се трибина Зоран Ђинђић и ми најављена за четвртак 12. март 2020. Циклус трибина и изложби Није Филозофски ћутати одлаже се до даљњег.

2020

Због поштовања одлуке државних органа о отказивању јавних догађаја у затвореном простору, предавања Семинара из квир студија се отказују до даљњег.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43