Нов

Проф. др Гинтер Бергхаус, еминентани стручњак за футуризам, историју позоришта и перформанса, одржаће у четвртак, 8. новембра, у 15 часова, предавање THE POETICS OF NOISE IN ITALIAN FUTURISM, у Свечаној сали Филозофског факултета.

Нов

Обавештавамо вас да су проф. Весни Вучинић-Нешковић у 2018. години додељене две значајне међународне награде. "Награду за изузетне заслуге" примила је од Међународне уније антрополошких и етнолошких наука (IUAES) за изузетан допринос у сарадњи IUAES i WCAA (Светског савета антрополошких асоцијација). "Председничка награда" Америчке антрополошке асоцијације (AAA) додељује јој се за руковођење и уједињавање светске антропологије под окриљем Светске антрополошке уније (World Anthropological Union, WAU). Обе награде везане су за дугогодишњи ангажман проф. Вучинић-Нешковић у међународним антрополошким организацијама, и пре свега, за руковођење Светским саветом антрополошких асоцијација (WCAA), чија је била председница у двогодишњем мандату (2014-2016).

Нов

У Загребу ће се 6.новембра 2018.године одржати научни скуп "Умјетничка баштина Срба у Хрватској" уз учешће два члана Одељења за историју уметности Филозофског факултета.

Програм скупа је у прилогу.

Нов

У уторак 6. новембра са почетком од 13 чaасова у великој сали Института за филозофију и друштвену теорију Анђелка Бадњар Гојнић орджаће предавање под називом "Дијаграми Центра за становање ИМС и артикулација стамбене изградње у социјалистичкој Југославији".

Нов

Позивамо Вас да у среду, 21. новембра 2018. године у Свечаној сали (бр. 108, I спрат) Филозофског факултета у Београду са почетком у 12.00 часова присуствујете представљању књиге:

Природа врхунских естетских доживљаја и други огледи из психолошко-филозофске естетике Владимира Ј. Конечног

Приредио Небојша Грубор

Учествују:

Проф. др Небојша Грубор, Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, приређивач и писац предговора.

Проф. др Слободан Марковић, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду.

Проф. др Дивна Вуксановић, Факултет драмских уметности, Универзитет уметности у Београду, председник Естетичког друштва Србије.

Проф. др Владимир Ј. Конечни, Department of Psychology, University of California, San Diego (La Jolla), USA.

Одбор фонда др Зоран Ђинђић Универзитета у Новом Саду објаљује јавни конкурс за предлагање кандидата за годишњу награду др Зоран Ђинђић за најбољи дипломски рад, завршни рад на мастер академским студијама или магистарски рад из филозофских и социолошких наука за 2018. Годину

Више о томе у прилогу вести.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом Маузолеј првог кинеског цара - војска од теракоте, о којој ће говорити Ана Митровић (Northwest University, Xian City, Shaаnxi Province).

Трибина ће се одржати у четвртак 1. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Први сусрет на предмету Школска пракса 1 одржаће се у четвртак 8. новембра од 18.30-21.45 у учионици 601.
Предмет школска пракса 1 похађају студенти Одељења за историју уметности, Одељења за класичне науке, мастер програма Образобвање наставника предметне наставе и програма учења током читавог живота Образовање наставника предметне наставе.

Обавштавамо вас о терминима одржавања обука у новембру 2018:

- Мотивација у учењу одраслих – 03. новембар 2018. године
- Основни принципи, карактеристике и стилови учења одраслих – 04. новембар 2018. године
- Методе и технике интерактивног образовног рада са одраслима – 10. и 18. новембар 2018. године
- Планирање, организација и евалуација у образовању одраслих – 17. новембар 2018. Године

Волонтери Филозофског Факултета Вас позивају на акцију добровољног давања крви која ће се одржати 30.10.2018 од 11 до 17 часова, у свечаној сали Драгослав Срејовић (108). Такође, позивамо све оне који су заинтересовани да се прикључе волонтерском тиму да се јаве неком од волонтера у току саме акције. Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је то потребно. Видимо се!

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7