Мај

Позивамо све заинтересоване да посете предавање др Дејвида Беторија на тему "Architecture that Heals", које ће се одржати у петак, 18. маја, у 18 часова, у свечаној сали "Драгослав Срејовић."

Мај

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Some Social Consequences of High Disintegration", о којој ће говорити професор Горан Кнежевић (Department of Psychology, University of Belgrade).
Трибина ће се одржати у четвртак 17. маја у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен факултета).

Мај

Предавање "Експерименти са животињама и малом децом: како изгледа мишљење у одсуству језика" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 15. маја у 17.00 на Филозофском факултету у Београду у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).
Предавање ће одржати истраживач-сарадник Сања Срећковић.

Мај

Кандидати се пријављују на конкурс 20.6.2018. и 21.6.2018. од 9.00 до 14.00 ч. и 22.6.2018. од 9.00 до 12.00 ч. Распоред просторија у којима ће се кандидати пријављивати на конкурс биће истакнут најкасније до 19.6.2018. у 12.00 ч. у приземљу Факултета и на сајту Факултета. Кандидати не морају лично да се пријаве на конкурс, односно може да их пријави и друго лице.

Кандидати су, приликом пријављивања, дужни да донесу на увид оригинална документа, а предају неоверене фотокопије следећих докумената, које се не враћају кандидатима:
1. сведочанства сва четири разреда средње школе
2. диплому о положеном завршном, односно матурском испиту
3. доказ (признаницу) о уплати накнаде за полагање пријемног испита. Кандидати на уплатницу уносе следеће податке:

• Сврха уплате: Пријемни испит
  • Прималац: Филозофски факултет, Београд
  • Износ: 9.630,00 РСД за домаће држављане, односно 14.450,00 РСД за стране држављане
  • Рачун примаоца: 840-1614666-19
  • Модел: 97
  • Позив на број: 47114

Детаљне информације о поступку пријавњивања и упису на основне студије објављене су у: Обавештењу о спровођењу уписа на Филозофски факултет у јунском уписном року академске 2018/2019. године на страни За будуће студенте / Поступак пријављивања и уписа

Мај

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива на предавања:

MODERN HISTORICAL DISCOURSE, REGIMES OF HISTORICITY, AND THE PROBLEM OF HISTORICAL (IN)JUSTICE - уторак, 15. мај у 18:30 - Студентски клуб Филозофског факултета (улаз из Васине улице)

TALES OF PASTNESS AND CONTEMPORANEITY: ON THE POLITICS OF TIME IN HISTORY AND ANTHROPOLOGY - среда, 16. мај, 18.30 часова – сала 408

Мај

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Однос процесирања идентитета и фацијалне експресије у дугорочној меморији ", о којој ће говорити Весна Барзут (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 10. маја у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

Мај

Са посебним задовољством и поносом обавештавамо колеге и јавност да је Никола Голубовић, мастер класични филолог, освојио прву Бранкову награду Матице Српске за дипломски мастер рад Певање приче: Хорацијеве лирске приповести. Рад је написао под менторством проф. др Ненада Ристовића и одбранио током школске 2016/17. године.

Бранкова награда додељује се за семинарске, завршне и дипломске радове из области књижевности и језика, написане и одбрањене у претходној школској години. У конкуренцији је било 14 приспелих радова, које су доставиле одговарајуће катедре факултета из Београда, Новог Сада, Никшића, Бање Луке, Приштине (са седиштем у Косовској Митровици) и Ниша.

Драге колегинице и колеге,

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у уторак, 15. маја, у 12 часова у сали 508. Setha Low, професор антропологије, психологије животне средине, географије и женских студија на Градском универзитету Њујорка (CUNY), и једно од водећих имена урбане антропологије у свету, одржаће предавање под насловом: "Why Public Space Matters. Or: What is Public Space and Why Should I Care?".

Уводна реч: проф. др Весна Вучинић-Нешковић

Драге колегинице и колеге,

Срдачно вас позивамо на Трећу београдску конференцију из аналитичке филозофије за постдипломце, која ће се одржати на Филозофском факултету у периоду од 4.05.2018. до 06.05.2018. Конференцију ће отворити проф. др Слободан Перовић, управник Одељења за филозофију, а пленарни говорници су проф. др Милош Арсенијевић (Филозофски факултет, Универзитет у Београду), проф. др Tuomas Tahko (Универзитет у Хелсинкију), проф. др Золтан Миклоши (Централноевропски Универзитет у Будимпешти), др Дуња Шешеља (Институт за филозофију Рур-Универзитета у Бохуму). Детаљне информације о распореду, као и апстракте излагања учесника конференције и пленарних говорника, можете пронаћи на званичном вебсајту конференције.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „ Психолошки феномени у социјалној епистемологији науке", о којој ће говорити Власта Сикимић (Институт за филозофију Филозофског факултета у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 3. маја у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7