2017

Клуб студената етнологије и антропологије (КСЕА) позива вас на Антрополошке разговоре #6, „Између симболичког и физичког: Антрополошка анализа сексуалног насиља“, који ће бити одржани у Студентском културном центру (СКЦ), Краља Милана 48, у четвртак 04.05. у 18 часова. Говори: Јована Матејић, студенткиња етнологије и антропологије Модераторка: Вања Ристић, етнолошкиња и антрополошкиња

2017

Лабараторија за експерименталну психологију Вас позива на предавање:

EEG OUTSIDE THE LAB: THE INTERSECTION OF RESEARCH AND WEARABLE TECHNOLOGY

Јасна Тодоровић

InteraXon, Toronto

Четвртак, 5. мај 2017. у 15h

2017

НАУЧНА КАРТОГРАФИЈА: БИБЛИОГРАФСКО МАПИРАЊЕ НА ОСНОВУ ДЕСКРИПТОРА НАУЧНИХ РАДОВА

Тања Јевремов

Одсек за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду четвртак, 4. мај 2017. у 15 h.

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи "Ходочашћа у XXI веку: студије случаја три светилишта у Србији" ауторке др Драгане Радисављевић Ћипаризовић. О књизи ће говорити проф. др Лидија Радуловић, проф. др Милан Вукомановић, Дражен Павлица и ауторка. Четвртак, 04. мај 2017. године у 17 часова, Филозофски факултет у Београду – свечана сала „Драгослав Срејовић“ (108).

2017

На Филозофском факултету ће се 20. маја одржати студентска конференција Теме у филозофији политике . Рок за пријаву је 15. мај, а студенти се могу пријавити преко следећег линка: https://goo.gl/forms/vMqU5iteXnD2Tyyi1

2017

Обавештавамо заинтересоване за упис на основне академске студије да више информација о тесту опште информисаности и примере тестова могу пронаћи у рубрици За будуће студенте – Програм за полагање пријемног испита (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/prijemni_ispit/prijemni_ispit).

2017

Обавештење о пријави испита у августовском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јулском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јунском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Овог четвртка гледамо филм Роберта Бенињија, „Живот је леп” (итал. „La vita è bella”, 1997). Прича прати јеврејску породицу која завршава у концентрационом логору и њихов начин да се изборе са стварношћу. Гвидо (Роберто Бенињи) да би заштитио сина, смишља причу у којој је њихово затварање велика игра, а главна награда тенк.

„Живот је леп" отвара могућност за дискутовање о многим темама, од холокауста до игре. Дискусији ће претходити обраћање Александра Тадића, доцента на Одељењу за педагогију и андрагогију Филозофског факултета у Београду, који ће говорити о томе како види везу стварности и погледа који бацамо на њу. Теза „Живот је леп" и еманципација као педагошки циљ ће бити разматрани као игре прорачунате наивности, наспрам игара хијерархијске предности. Биће речи и о расветљавању механизама који омогућавају варварство, васпитању после њега, дисциплини и аутономији.

Амфитеатар Филозофског факултета 27.4. од 18:30.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15