2017

Обавештење о пријави испита у мартовском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, коју организује Одељење за историју уметности и Центар за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду, одржаће се десету годину заредом од 06. до 11. марта 2017. године. Циклусе предавања у оквиру овогодишње јубиларне радионице одржаће гостујући професори и њени утемељивачи, проф. др Мирјам Рајнер са Универзитета Бар-Илан у Израелу, проф. др Рудолф Клајн са Универзитета Сент Иштван у Будимпешти, и проф. др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион дел Негев у Израелу. Поред истакнутих страних стручњака, у оквиру радионице предавања ће држати професори Одељења за историју уметности као и рабин Исак Асијел, гостујући предавач од почетака овог академског програма.

Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и религију Јевреја. Курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. У оквиру радионице предвиђена је посета богослужењу у београдској синогоги Сукат Шалом, обилазак Јеврејског историјског музеја као и стручно вођење кроз простор некадашњег логора Старо сајмиште.

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Да ли емоције имају историју?“, о којој ће говорити Љиљана Раденовић (Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 2. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Одељење за филозофију позива на једнодневну конференцију „Филозофија биологије“ која ће се одржати у петак, 3. марта од 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва. Више информација у прилогу.

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи „Одсутни Бог“. Аутор је социолог Дражен Павлица, а у разговору ће, осим њега, учествовати проф. др Ђуро Шушњић и проф. др Милан Вукомановић.

Уторак, 28. фебруар 2017. године у 18.00 часова, Институт за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду.

2017

Студенти који су конкурисали за студентски дом у школској 2016/17. години а још увек су „испод црте“, могу да се јаве Служби смештаја, ул. Ђушина 5а, ради евидентирања заинтересованих, најкасније до петка 10.03.2017. године.

Не односи се на студенте прве године.

2017

Институт за социолошка истраживања позива студенткиње социологије, психологије, етнологије и антроплогије, које желе да раде анкетирање у склопу истраживања под називом “Култура рађања и репродуктивни живот жена у Србији данас” у следећим градовима: Београду, Новом Саду, Кикинди, Сомбору, Суботици, Зрењанину, Сремској Митровици, Панчеву, Ужицу, Ваљеву, Шапцу, Чачку, Јагодини, Крушевцу, Краљеву, Крагујевцу, Бору, Пожаревцу, Зајечару, Лесковцу, Нишу, Пироту, Смедереву, Врању и Прокупљу, да се пријаве најкасније до 06. марта путем мејла isi@f.bg.ac.rs или wu.wei@orion.rs

Услов је да анкетари имају смештај у поменутим градовима. Рад на терену трајаће максимално три недеље, обављаће се средином марта и почетком априла месеца. Заинтересовани анкетари све повратне информације у вези са пријавом и истраживањем добиће путем мејла до 10. марта.

У мејлу је потребно навести име, презиме, контакт, студентску групу и град или градове у којима би анкетари могли да раде истраживање. Због специфичности упитника и питања која се односе на репродуктивни живот жена, анкетирање могу да обављају само студенткиње. За детаљније информације о истраживању можете се обратити проф. др Нади Секулић: wu.wei@orion.rs

2017

Одељење за филозофију позива на предавање др Андреа Онофрија које ће се одржати у петак, 23. фебруара у 13 сати у просторијама Српског филозофског друштва. Више о предавању у прилогу.

2017

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

2017

Обавештавамо вас да ће од 20. до 26. фебруара студенти докторских студија андрагогије, археологије, историје, историје уметности, класичних наука, педагогије, психологије и филозофије моћи да пријаве предмете које ће слушати и полагати у школској 2016/2017. години. Предмети ће се пријављивати електронским путем, у оквиру е-индекса. Обавештења и упутства су на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/slusanje

Студенти који нису активирали е-индекс, могу послати захтев на мејл: rdc@f.bg.ac.rs. Сва упутства и појашњења у вези са е-индексом налазе се на адреси: http://www.f.bg.ac.rs/studenti/elektronska_prijava_ispita

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9