Нов

Позивамо Вас да у среду, 21. новембра 2018. године у Свечаној сали (бр. 108, I спрат) Филозофског факултета у Београду са почетком у 12.00 часова присуствујете представљању књиге:

Природа врхунских естетских доживљаја и други огледи из психолошко-филозофске естетике Владимира Ј. Конечног

Приредио Небојша Грубор

Учествују:

Проф. др Небојша Грубор, Одељење за филозофију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду, приређивач и писац предговора.

Проф. др Слободан Марковић, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду.

Проф. др Дивна Вуксановић, Факултет драмских уметности, Универзитет уметности у Београду, председник Естетичког друштва Србије.

Проф. др Владимир Ј. Конечни, Department of Psychology, University of California, San Diego (La Jolla), USA.

Одбор фонда др Зоран Ђинђић Универзитета у Новом Саду објаљује јавни конкурс за предлагање кандидата за годишњу награду др Зоран Ђинђић за најбољи дипломски рад, завршни рад на мастер академским студијама или магистарски рад из филозофских и социолошких наука за 2018. Годину

Више о томе у прилогу вести.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом Маузолеј првог кинеског цара - војска од теракоте, о којој ће говорити Ана Митровић (Northwest University, Xian City, Shaаnxi Province).

Трибина ће се одржати у четвртак 1. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Први сусрет на предмету Школска пракса 1 одржаће се у четвртак 8. новембра од 18.30-21.45 у учионици 601.
Предмет школска пракса 1 похађају студенти Одељења за историју уметности, Одељења за класичне науке, мастер програма Образобвање наставника предметне наставе и програма учења током читавог живота Образовање наставника предметне наставе.

Обавштавамо вас о терминима одржавања обука у новембру 2018:

- Мотивација у учењу одраслих – 03. новембар 2018. године
- Основни принципи, карактеристике и стилови учења одраслих – 04. новембар 2018. године
- Методе и технике интерактивног образовног рада са одраслима – 10. и 18. новембар 2018. године
- Планирање, организација и евалуација у образовању одраслих – 17. новембар 2018. Године

Волонтери Филозофског Факултета Вас позивају на акцију добровољног давања крви која ће се одржати 30.10.2018 од 11 до 17 часова, у свечаној сали Драгослав Срејовић (108). Такође, позивамо све оне који су заинтересовани да се прикључе волонтерском тиму да се јаве неком од волонтера у току саме акције. Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је то потребно. Видимо се!

Коначна ранг-листа за упис на докторске академске студије етнологије и антропологије у допунском року, објављена је у рубрици За будуће студенте–Докторске-ранг-листе.

Упис примљених кандидата обавиће се 24. октобра 2018. године, у канцеларији број 1 у приземљу, поред шалтера, од 10 до 12 часова.

Све важне информације у вези са уписом налазе се у прилогу.

Коначне ранг-листе за упис на мастер академске студије у допунском року, објављене су у рубрици За будуће студенте–Мастер-ранг-листе.

Све важне информације у вези са уписом налазе се у прилогу.

Позивамо Вас да у оквиру II Фестивала литературе европског Медитерана посетите програм Књижевност Кипра на Филозофском факултету Универзитета у Београду, у петак, 26. октобра 2018. године у 12 часова, у свечаној сали "Драгослав Срејовић". У програму ће учествовати Јоргос Христодулидис, Јоргос Харитонидис, Зорка Шљиванчанин и Дејан Матић.

Организатор Фестивала је Трећи трг, а програм Књижевност Кипра се реализује у сарадњи са Центром за Кипарске студије и Центром за студије јеврејске културе и уметности Филозофског факултета Универзитета у Београду.

У прилогу се налазе додатне информације о Фестивалу и биографије аутора.

У петак 26.10.2018. у 18х у учионици ЦОН-а (стара зграда, мали улаз са Платоа, Чика Љубина 18-20, први међуспрат) биће одржано уводно предавање на два програма у ЦОН-у, мастер програму "образовање наставника предметне наставе" и програму учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе".

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22