Мај

Са посебним задовољством и поносом обавештавамо колеге и јавност да је Никола Голубовић, мастер класични филолог, освојио прву Бранкову награду Матице Српске за дипломски мастер рад Певање приче: Хорацијеве лирске приповести. Рад је написао под менторством проф. др Ненада Ристовића и одбранио током школске 2016/17. године.

Бранкова награда додељује се за семинарске, завршне и дипломске радове из области књижевности и језика, написане и одбрањене у претходној школској години. У конкуренцији је било 14 приспелих радова, које су доставиле одговарајуће катедре факултета из Београда, Новог Сада, Никшића, Бање Луке, Приштине (са седиштем у Косовској Митровици) и Ниша.

Драге колегинице и колеге,

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у уторак, 15. маја, у 12 часова у сали 508. Setha Low, професор антропологије, психологије животне средине, географије и женских студија на Градском универзитету Њујорка (CUNY), и једно од водећих имена урбане антропологије у свету, одржаће предавање под насловом: "Why Public Space Matters. Or: What is Public Space and Why Should I Care?".

Уводна реч: проф. др Весна Вучинић-Нешковић

Драге колегинице и колеге,

Срдачно вас позивамо на Трећу београдску конференцију из аналитичке филозофије за постдипломце, која ће се одржати на Филозофском факултету у периоду од 4.05.2018. до 06.05.2018. Конференцију ће отворити проф. др Слободан Перовић, управник Одељења за филозофију, а пленарни говорници су проф. др Милош Арсенијевић (Филозофски факултет, Универзитет у Београду), проф. др Tuomas Tahko (Универзитет у Хелсинкију), проф. др Золтан Миклоши (Централноевропски Универзитет у Будимпешти), др Дуња Шешеља (Институт за филозофију Рур-Универзитета у Бохуму). Детаљне информације о распореду, као и апстракте излагања учесника конференције и пленарних говорника, можете пронаћи на званичном вебсајту конференције.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „ Психолошки феномени у социјалној епистемологији науке", о којој ће говорити Власта Сикимић (Институт за филозофију Филозофског факултета у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 3. маја у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на Филозофском факутлету у Београду где ће вас сачекати студенткиње и студенти спремни да вам посвете пуну пажњу и одговоре на сва питања и дилеме које имате у вези са пријемним испитом, студијским програмима и студентским животом! Упознајте се са филозофијом, класичним наукама, социологијом, педагогијом, андрагогијом, етнологијом и антропологијом, археологијом, психологијом, историјом уметности и историјом.

Отворена врата су идеална прилика да у опуштеној атмосфери и разговору дођете до свих важних информација, обиђете зграду, сазнате којим се све темама бавимо на факултету, чујете о акцијама студентских клубова, дођете до литературе, али и попијете своју прву студентску кафу из аутомата! : )

Штандови ће бити постављени у приземљу зграде Филозофског где ћете моћи да погледате и материјале са акција и изложби које смо правили претходних година, а одакле ћете бити у прилици да обиђете и остале просторије факултета као и живописан крај централног Београда у којем се наш факултет налази.

Видимо се на Филозофском!

Поштоване колегинице и колеге, позивамо вас да присуствујете циклусу предавања ДЕТИЊСТВО У ПРАИСТОРИЈИ колегиница и колега са Института Biosens и Лабораторије за биоархеологију која ће се током маја текуће године одржати у Задужбини Илије М. Коларца.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Лепота у емоцијама посматрача", о којој ће говорити Драган Јанковић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 26. априлау 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за пролећни семестар академске 2017/2018. године биће спроведено у периоду од 07.05.2018 до 18.05.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање квалитета
и самовредновање

Са задовољством вас обавештавамо да ће се у периоду од 23. до 27. априла поводом „Дана планете Земље“ одржати „Недеља планете Земље“ на Филозофском факултету. У оквиру те недеље ће бити одржан низ активности, попут рециклаже папира - старих ридера, силабуса и др. Сав прикупљен папир ће бити предат организацији „Живимо заједно“ која се бави пружањем помоћи осетљивим групама. Поред тога, биће организовано доношење биљака на Факултет, пројекција филма са еколошком тематиком и одржавање трибине о историји еколошких покрета.

Позивамо вас да подржите ову иницијативу, тако што ћете старе ридере, силабусе и стари папир донирати за рециклажу папира. Одвојене папирне сировине у току наредне недеље можете оставити у кутијама које ће бити постављене на сваком спрату поред аутомата за кафу.

Иницијативу „Зелени Филозофски“ су организовали студенткиње и студенти четврте године социологије у склопу предмета Социологија окружења уз подршку студената са других одељења. О самом пројекту можете се детаљније информисати у оквиру документа који је постављен у прилогу, али и на Facebook и Instagram страници „Зелени Филозофски“.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8