2017

Институт за етнологију и антропологију, Центар за афричке студије Филозофског факултета и Музеј афричке уметности у Београду имају задовољство да Вас позову на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 6. априла, у 13.00 часова у сали 508, Марија Личина и Ивана Војт, кустоскиње за афричку уметност у Музеју афричке уметности у Београду, одржаће предавање “КАРИБУНИ ТАНЗАНИА - о једном необичном путовању”.

Уводна реч проф. др Сенка Ковач

Драги матуранти,

У суботу 1. априла од 12 до 16 часова, на Филозофском факултету организујемо Отворена врата, где ће на сва ваша питања у вези са уписом одговaрaти студенти Филозофског факултета.

Очекујемо вас!

Студентски парламент

2017

Гост Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке Јоргос Хазелис (Georgios Hatzelis), докторанд на Универзитету Royal Holloway у Лондону, одржаће предавањe на тему Tradition and Innovation in Byzantine Military Manuals у понедељак, 3. априла од 13:00 (учионица Одељења за класичне науке).

2017

Одлука Сената Универзитета у Београду о обележавању 4. априла, Дана студената, као ненаставног дана, налази се у прилогу.

2017

Клуб студената педагогије вас позива да, заједно са волонтерима закорачите у свет бајки, у суботу 1. априла. Догађај „БајковиТИ“ ће се одвијати у холу Филозофског факултета од 12 до 18 часова, и намењен је деци свих узраста. Ово је несвакидашња прилика да се дружите са сиренама, пиратима, принцезама, вилама, медузама и другим јунацима из бајки, проласком кроз неке од шест тематских пунктова, које бирате бацањем велике „коцкице“. На сваком пункту се налазе изазови који су решиви само помоћу маште, довитљивости и чаролије. По изласку са радионице, свако би требало да понесе своју бајку у корицама, која је постепено настајала и прожета је личним искуством јунака.

„БајковиТИ“ ће се овога пута одржати у склопу Хуманијаде, тако да ће свако од учесника или случајних пролазника имати прилику да донира добровољни прилог за куповину преко потребних апарата за породилиште у оквиру Клиничко-болничког центра Звездара.

Такође, сви матуранти и будући студенти Филозофског факултета ће имати прилику да се распитају о студијама на информативном пункту и тим путем чују искуства садашњих студената.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Имитативне тенденције код покрета целог тела“, о којој ће говорити Тара Радовић (Институт за когнитивне науке, Универзитет у Оснабрику Лабораторија за покрет, Центар за људски развој, Институт Макс Планк, Берлин).

Трибина ће се одржати у четвртак 30. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Превентивни прегледи студената који су уписали прву и трећу годину студија школске 2016/2017. године, обавиће се у просторијама Завода за здравствену заштиту студената Београд, Крунска 57, превентивни део Службе опште медицине, први спрат, соба 1.10, у периоду од 29.03.2016. до 09.05.2017. године.

Приликом доласка на преглед студенти су обавезни да понесу индекс и оверену здравствену књижицу.

У прилогу су спискови студената прве (1-16. стране) и треће године (од 17. стране), по презимену, азбучно, са терминима у којима треба да предају документе.

2017

Обавештење о пријави испита у априлском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештавамо вас да ће од 24. до 26. марта на Филозофском факултету бити одржана 23. Емпиријска истраживања у психологији, са два пленарна предавача: у петак 24. марта у 17.30 часова ће предавање одржати Јоханес Келер (Johannes Keller) са Универзитета у Улму, а у суботу 25. марта у 16:15 предавање ће одржати Александар Костић са Универзитета у Београду.

Програм и детаљније информације о скупу налазе се на сајту http://empirijskaistrazivanja.org/

2017

Јавни позив за достављање затворених писаних понуда за закуп на одређено време дела пословног простора чији је корисник Универзитет у Београду – Филозофски факултет, Београд, Чика Љубина 18-20, објекта у приземљу и на међуспрату зграде Факултета са стране академског платоа, налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9