2017

Обавештавамо вас да ће се представљање стипендија Владе Републике Француске за Мастер 2 ниво и докторске студије у коменторству одржати у петак, 1. децембра у 12 часова у Свечаној сали "Драгослав Срејовић" на првом спрату Филозофског факултета.

Конкурс за стипендије за школску 2018/2019. годину је отворен од 16. марта 2018. године.

2017

Друго предавање "Злоупотреба животиња у индустрији забаве" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 28. новембра у 18.30 у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

На предавању ће говорити: Миља Кривокућа, психолошкиња и чланица удружења Нада за животиње - Риска, Наташа Вукмировић из организације Линк плус и Милица Ранковић из организације Феникс.

2017

Поштоване колегинице и колеге, задовољство нам је да вам представимо нову публикацију: Божидар Филиповић, Наташа Јовановић (приредили) (2017), Блокада Филозофског факултета 2014. Београд: Социолошко удружење Србије и Црне Горе, ИСИ ФФ и Службени гласник Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију, као и за бесплатно преузимање на следећој страници: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/ISI/publikacije

2017

Поштоване колегинице и колеге, драги пријатељи,
позивамо Вас на промоцију зборника радова у част прoфесора Александра Јовановића
ANTE PORTAM AUREAM STUDIA IN HONOREM PROFESSORIS ALEKSANDAR JOVANOVIĆ.

Промоција ће се одржати у четвртак 23. новембра 2017. године у 11 часова на првом спрату Филозофског факултета у Београду у свечаној сали „Драгослав Срејовић“.

У представљању Зборника учествоваће:
проф. др Сташа Бабић
др Милоје Васић, научни саветник
доцент др Милош Јевтић
проф. др Мирослав Вујовић.

2017

Комеморација професору Јовану Ђорђевићу биће одржана у четвртак, 23. новембра, у 15 часова у сали 108.

2017

Поштоване колегинице и колеге, задовољство нам је да вам представимо нову публикацију Института за социолошка истраживања: Ивана Спасић, Вера Бацковић (2017), "Градови у потрази за идентитетом", Београд: ИСИ ФФ и Службени гласник. Публикација је доступна у библиотеци Одељења за социологију, као и за бесплатно преузимање на следећој страници: http://www.f.bg.ac.rs/instituti/ISI/publikacije

2017

Институт за социолошка истраживања организује научни скуп под називом "Глобална криза неолибералног облика капиталистичке регулације и локалне последице: случај Србије", који ће се одржати 17. и 18. новембра 2017. године, у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (сала 108). Књига апстраката са програмом научног скупа налази се у прилогу.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета Универзитета у Београду позива вас на циклус предавања "Мозаици нација. Национализми, сећања и културни идентитети", који ће се одржавати од 9. новембра до 14. децембра. Више о програму можете наћи у прилогу вести.

Дец

2016

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Веруј ми да те лажем! Испитивање способности лагања и њених корелата“, о којој ће говорити Никола Милосављевић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 22. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.