2017

Обавештење о пријави испита у априлском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

XIX Светски фестивал омладине и студената одржаће се од 14. до 22. октобра 2017. године у Руској Федерацији (Москва/Сочи) уз подршку Уједињених нација и државе домаћина и окупиће преко 20.000 младих из око 150 земаља света.

Званична промоција Фестивала одржаће се у четвртак 13. априла са почетком од 20.15 часова на Филозофском факултету у Београду (учионица бр. 101 на I спрату).

На промоцији ће говорити:
проф. Антонела Бијелић, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
Антон Граблин, члан Националног комитета за припрему делегације из Србије
мр Јевгеније Дјомин, шеф Oдељења за питања културе, спорта и омладине Руског дома у Београду

Званични сајт фестивала: http://russia2017.com/

2017

Награду „Андреј Митровић“ за најбољи мастер рад одбрањен на Катедри за Општу савремену историју за 2016. годину добио је Владимир Војиновић за рад на тему „Суочавање са прошлошћу: Компаративна анализа послератне и постхладноратовске генерације“.

Свечано уручење награде је у четвртак 13. априла 2017. године у 11:30 часова у свечаној сали Филозофског факултета у Београду (I спрат).

Катедра за Општу савремену историју и породица Митровић

2017

Predstavljanje knjige prof. dr Aleksandra Boškovića Mesoamerican Religions and Archaeology: Essays in Pre-Columbian Civilizations (London: Archeopress, 2017)

2017

Обука је намењена студентима свих година студија и одељења Филозофског факултета.

Учесници обуке ће имати прилику да сазнају методе и начине који ће помоћи да на време, лакше и одговорније извршавају обавезе, не одлажу их, као и да сазнају разлоге због којих се њачешће одлажу обавезе.

Обука ће бити одржана у суботу 08.04.2017. године, у термину од 12 до 14 часова, у слушаоници 308 на Филозофском факултету. Обуку ће водити Јована Стојановић, студенткиња мастер студија на одељењу за андрагогију и Александар Мијаиловић, студент завршне године на одељењу за андрагогију. Организатор обуке је студентска организација Центар за развој каријере Филозофског факултета.

Заинстересовани студенти могу да се пријаве до суботе у 10 часова, тако што ће послати email czrkmarketing@gmail.com са подацима: име, презиме и студијско одељење.

2017

Одељење за филозофију позива на гостујућа предавања која ће се одржати у уторак, 11. априла од 12 до 15 часова у просторијама Српског филозофског друштва.
Више информација у прилогу.

2017

Обавештавамо вас да ће се избори за Студентски парламент Филозофског факултета и Универзитета одржати 7.4 и 10.4. од 12 до 18 часова.
Документацију за пријаву можете доставити у просторије Парламента со5 4.4. и 5.4. од 12 до 14 часова.

Потребна документација

Студентски парламент Филозофског факултета:
Образац за пријаву (попуњава се приликом подносења кандидатуре);
Биографија;
Копија индекса.

Студентски парламент Универзитета у Београду:
Образац за пријаву (попуњава се приликом подносења кандидатуре);
Уверење о редовном студирању (попуњава се регуларна потврда и дописује се да је за сврху кандидатуре за СПУБ;
Копија пасоша или уверење о дрзављанству Републике Србије.

2017

Обавештавамо вас да је ове године први пут додељена Награда Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника на Универзитету у Београду. У прилогу се налази Одлука и Образложење о додели Награде.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9