Мај

Драге студенткиње и студенти, колегинице и колеге,

Са великим задовољством вас обавештавамо да се данас, у уторак 22. маја, званично отвара Клуб студената Филозофског факултета у који се улази из Васине улице.

У Клубу вас чекају снижене цене пића и хране (за почетак сендвича, касније и куваних јела), добар бежични интернет и пријатан простор за дружење, рад и програме које ће студентска удружења и групе организовати у послеподневним и вечерњим часовима. Простор је мултифункционалан и опремљен за предавања, радионице, пројекције филмова, трибине, изложбе и свирке. Радно време Клуба је од 10 до 19 часова, односно дуже када су најављени посебни програми.

Уколико имате предлог за програм који би могао да се организује у Клубу, обратите се Мили Бакић из Центра за међународну сарадњу и односе с јавношћу путем мејла mila.bakic@f.bg.ac.rs

Надамо се да ћете уживати у новом факултетском простору.

Управа Филозофског факултета

Мај

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи "Социјална одрживост града: изазови неолибералне урбане политике" др Анђелке Мирков, научне сараднице Института за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду. О књизи ће говорити проф. др Мина Петровић са Одељења за социологију Филозофског факултета у Београду, доц. др Ана Пајванчић Цизељ са Одсека за социологију Филозофског факултета у Новом Саду и ауторка. Социолошки клуб биће одржан у понедељак 28.5.2018. у 17:00 у свечаној сали Филозофског факултета у Београду.

Мај

Распоред испта се налази у прилогу и на страни ЦОН-а - ИСПИТИ: www.f.bg.ac.rs/con/ispiti

Мај

Позивамо вас на предавање „Is psychoanalysis an anthropology? And why it is not“ које ће се одржати у петак, 18. маја, у 15 часова, у Студентском клубу Филозофског факултета (улаз из Васине улице).

Мај

Избори за Студентски парламент Филозофског факултета одржаће се у понедељак 21.05. и уторак 22.05.2018. у временском интервалу од 10 до 18 часова.

Студент се може кандидовати за представнике у Студентском парламенту подношењем пријавне документације Изборној комисији у просторији СО5 у сутерену.

Пријавну документацију чине:
1. Образац за пријаву (попуњава се приликом подношења кандидатуре)
2. Биографија са фотографијом (до једне куцане стране А4 формата)
3. Копија индекса (прве две стране и стране на којој је оверен семестар односно текућа година студија)

Пријављивање кандидата обављаће се у среду 16. и четвртак 17. маја 2018. године у просторији СО5 у сутерену у временском интервалу од 12 до 14 часова.

Мај

Позивамо све заинтересоване да посете предавање др Дејвида Беторија на тему "Architecture that Heals", које ће се одржати у петак, 18. маја, у 18 часова, у свечаној сали "Драгослав Срејовић."

Мај

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Some Social Consequences of High Disintegration", о којој ће говорити професор Горан Кнежевић (Department of Psychology, University of Belgrade).
Трибина ће се одржати у четвртак 17. маја у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен факултета).
У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

Мај

Предавање "Експерименти са животињама и малом децом: како изгледа мишљење у одсуству језика" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 15. маја у 17.00 на Филозофском факултету у Београду у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).
Предавање ће одржати истраживач-сарадник Сања Срећковић.

Мај

Кандидати се пријављују на конкурс 20.6.2018. и 21.6.2018. од 9.00 до 14.00 ч. и 22.6.2018. од 9.00 до 12.00 ч. Распоред просторија у којима ће се кандидати пријављивати на конкурс биће истакнут најкасније до 19.6.2018. у 12.00 ч. у приземљу Факултета и на сајту Факултета. Кандидати не морају лично да се пријаве на конкурс, односно може да их пријави и друго лице.

Кандидати су, приликом пријављивања, дужни да донесу на увид оригинална документа, а предају неоверене фотокопије следећих докумената, које се не враћају кандидатима:
1. сведочанства сва четири разреда средње школе
2. диплому о положеном завршном, односно матурском испиту
3. доказ (признаницу) о уплати накнаде за полагање пријемног испита. Кандидати на уплатницу уносе следеће податке:

• Сврха уплате: Пријемни испит
  • Прималац: Филозофски факултет, Београд
  • Износ: 9.630,00 РСД за домаће држављане, односно 14.450,00 РСД за стране држављане
  • Рачун примаоца: 840-1614666-19
  • Модел: 97
  • Позив на број: 47114

Детаљне информације о поступку пријавњивања и упису на основне студије објављене су у: Обавештењу о спровођењу уписа на Филозофски факултет у јунском уписном року академске 2018/2019. године на страни За будуће студенте / Поступак пријављивања и уписа

Мај