Нов

Kонкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука у академској 2018/2019. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Сва важна обавештења у вези са пријавом на конкурс, пријемни испитом, уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

Драге колегинице и колеге,

у петак 30. новембра у сали 16 Ректората, Универзитета у Београду одржаће се конференција „Друштво, наука, прогрес: Lewis Henry Morgan (1818-1881)” инспирисана двестотом годишњицом рођења Х.Л. Моргана, а у организацији Одељења за етнологију и антропологију.

У прилогу вести налази се програм конференције.

Нов

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Улога језика у процесу дискриминације боја", о којој ће говорити Ивана Јаковљев (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 29. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Нов

Драге колегинице и колеге, Клуб студената педагогије вас позива да нам се придружите у подршци пројекту "Проследи књигу", који за циљ има отварање јавних библиотека за децу широм сеоских и руралних подручја Србије где књиге и даље представљају прави луксуз. Уколико желите да се укључите, половне или нове књиге за децу узраста 7-11 година можете донети у просторије Института за педагогију и андрагогију (6. спрат) у четвртак, 29.11. или у петак, 30.11. од 11h до 14h. За више информација, пратите нас на https://www.facebook.com/KlubStudenataPedagogije или нам се јавите на ksp@hotmail.rs.

Нов

Одељење за филозофију позива заинтересоване да присуствују конференцији "Разлози, узроци и објашњења" која ће се одржати у четвртак, 29. новембра и петак, 30. новембра у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (први спрат Филозофског факултета).

Програм конференције налази се у прилогу.

Нов

На Филозофском факултету ће 23. и 24. новембра 2018. године бити одржана XXIII научна конференција "Педагошка истраживања и школска пракса" под називом "Квалитативна истраживања у друштвеним наукама: од личног искуства до социјалних пракси". Програм конференције налази се у прилогу.

Нов

Обавештавамо Вас да ће хуманитарнa акцијa Филозофског факултета, у оквиру које се у замену за донације UNICEF-у добијају књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета, бити одржана и у среду, 21. новембра. Стога, позивaмо Вас да и у среду, 21. новембра посетите Филозофски факултет Универзитета у Београду, од 11 до 16 часова и придружите се акцији у холу приземља Факултета.

Филозофски факултет факултета се на овај начин прикључујe обележавању Светског дана детета, #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child).

Нов

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Варирање Шенонове једнакости у функцији дужине експозиције стимулуса", о којој ће говорити Тамара Поповић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет).

Трибина ће се одржати у четвртак 22. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Нов

Светски дан детета на Филозофском факултету Позивамо Вас да посетите Филозофски факултет Универзитета у Београду, који у сарадњи са UNICEF Србија, обележава Светски дан детета у уторак, 20. новембра 2018. од 11 до 16 часова акцијом у холу приземља Факултета.

Ове године тема Светског дана детета је #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child) са идејом да уједначеном бојом многобројне акције широм света скрену пажњу на права деце.

Филозофски факултет се акцији прикључује организовањем хуманитарне акције у оквиру које ће се у замену за донације UNICEF-у добијати књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета.

Обележавању Светског дана детета придружује се и Клуб студената педагогије Филозофског факултета, који ће представити активности Клуба.

Посетите Филозофски факултет у Београду, дајте донацију UNICEF-у у замену за књигу и прикључите се обележавању Светског дана детета!

Нов

Волонтери Филозофског Факултета Вас позивају на акцију добровољног давања крви која ће се одржати 20.11.2018. од 11 до 17 часова, у свечаној сали Драгослав Срејовић (108). Такође, позивамо све оне који су заинтересовани да се прикључе волонтерском тиму да се јаве неком од волонтера у току саме акције. Дођите да дате крв и тиме помогнете онима којима је то потребно.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10