Дец

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на зимском издању Отворених врата које организујемо за вас у четвртак 13. децембра на Филозофском факултету у Београду! На првом спрату факултета сачекаће вас студенти и студенткиње од којих можете да сазнате све важне информације у вези са пријемним испитом, студијским програмом и студентским животом на филозофији, социологији, класичним наукама, археологији, психологији, историји, андрагогији, педагогији, историји уметности и етнологији и антропологији.

Отворена врата су, такође, одлична прилика да упознате будуће колеге, зграду Филозофског факултета који се налази у центру Београда, распитате се о активностима студентских клубова, разбијете митове у вези са пријемним испитом и потом лакше решите дилему у вези са избором студија. Чекамо вас спремни да одговоримо на сва ваша питања, а до тада нас пратите на сајту, инстаграму и фејсбуку.

Видимо се на Филозофском!

Дец

Проф. др Јован Бабић, редовни професор Одељења за филозофију одржаће предавање под насловом Етика простора - територије, границе, слобода кретања, суверенитет у четвртак, 20. децембра у 11.30 у просторијама Српског филозофског друштва.
Позив је у прилогу.

Дец

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Теорија информације и дискриминативно учење у обради флективних облика придева", о којој ће говорити Душица Филиповић Ђурђевић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 13. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Дец

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за јесењи семестар академске 2018/2019. године биће спроведено у периоду од 10.12.2018. до 21.12.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање
квалитета и самовредновање

Дец

Поред општих услова конкурса, кандидати су у обавези да уз конкурсну документацију приложе мотивационо писмо које ће бити основ за разговор са кандидатима. Мотивационо писмо треба да садржи мотиве уписа докторских студија филозофије и области интересовања кандидата.

Мотивационо писмо треба да буде дужине једне стране, прореда 1,5, фонт Times New Roman, величина 12.

Дец

Расписује се Конкурс за доделу 4 (четири) награде Задужбине Ђоке Влајковића за најбољи научни рад младих научних радника Универзитета у Београду, са групације:
- природно-математичких наука,
- техничко-технолошких наука,
- медицинских наука и
- друштвено-хуманистичких наука.

Више о томе у прилогу вести.

Дец

Национална конференција Сједињене Америчке Државе у друштвеним и хуманистичким наукама у Србији, коју организују Филозофски факултет и Институт економских наука у Београду уз помоћ Амбасаде САД у Србији, биће свечано отворена у свечаној сали Филозофског факултета у четвртак 6. децембра. Други дан конференције одржаће се на Институту економских наука. Програм конференције можете наћи у прилогу вести.

Дец

У четвртак, 6.децембра, са почетком у 13 часова, у учионици 410, одржаће се интерни скуп Одељења за археологију под називом "Repetitio archaeologiae" - представљање радова наставника и истраживача Одељења за археологију изложених на научним скуповима одржаним у иностранству током 2018. године. Програм скупа је у прилогу.

Дец

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Неолитска Винча – повратак у почетак", о којој ће говорити Драган Јанковић (Музеј града Београда, кустос на локалитету Бело брдо у Винчи).

Трибина ће се одржати у четвртак 6. децембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Дец

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37