2017

Обавештавамо заинтересоване за упис на основне академске студије да више информација о тесту опште информисаности и примере тестова могу пронаћи у рубрици За будуће студенте – Програм за полагање пријемног испита (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/prijemni_ispit/prijemni_ispit).

2017

Обавештење о пријави испита у августовском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јулском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јунском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Овог четвртка гледамо филм Роберта Бенињија, „Живот је леп” (итал. „La vita è bella”, 1997). Прича прати јеврејску породицу која завршава у концентрационом логору и њихов начин да се изборе са стварношћу. Гвидо (Роберто Бенињи) да би заштитио сина, смишља причу у којој је њихово затварање велика игра, а главна награда тенк.

„Живот је леп" отвара могућност за дискутовање о многим темама, од холокауста до игре. Дискусији ће претходити обраћање Александра Тадића, доцента на Одељењу за педагогију и андрагогију Филозофског факултета у Београду, који ће говорити о томе како види везу стварности и погледа који бацамо на њу. Теза „Живот је леп" и еманципација као педагошки циљ ће бити разматрани као игре прорачунате наивности, наспрам игара хијерархијске предности. Биће речи и о расветљавању механизама који омогућавају варварство, васпитању после њега, дисциплини и аутономији.

Амфитеатар Филозофског факултета 27.4. од 18:30.

2017

Институт за етнологију и антропологију, уз финансијску подршку Аустријског културног форума Београд, има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 4. маја, у 13.00 у сали 508, проф. др Гордана Илић Марковић, са Одсека за славистику Универзитета у Бечу, одржаће предавање: “У вртлогу лингвицизама - чињенице и предрасуде о језичком изразу миграната из Србије у Аустрији”.

Уводна реч проф. др Драгана Антонијевић

Апстракт предавања налази се у прилогу вести.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Ефекти транскранијалне неуромодулације фронто-паријеталне функционалне мреже на когнитивне функције“, о којој ће говорити Марко Живановић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 27. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У среду, 26. априла са почетком у 10 часова, у општини Стари град организоваће се Дан отворених врата где ће седам факултета Универзитета у Београду представити своје програме будућим студентима.

Програм догађаја се налази у прилогу.

2017

Драге/и љубитељке и љубитељи документарног филма,

Позивамо Вас да дођете на пројекцију филма „Босански Hoffenheim“, младог документаристе Јасенка Корјенића у среду 26. априла у 20:15 у Амфитеатру Филозофског факултета.

Трајање филма: 47 мин
Продукција: Al Jazeera Balkans

Синопис филма:

У малом месту Добој код Какња географски у срцу Босне и Херцеговине од 1959. године постоји фудбалски клуб који су мештани назвали ФК Младост. Деценијама су као место и као клуб живели у анонимности, Младост је наступала у најнижим фудбалским лигама. Данас се то све променило и сада клуб наступа у највишем рангу у Премијер лиги БиХ, те на свом терену дочекује велике и славне клубове попут Сарајева и Жељезничара. Клуб је у своје руке преузео Менсур Мушија, локални фармацеутски бизнисмен, који своје доживљаје са европских стадиона жели да гради у малом месту које броји око 3 хиљаде становника, тако што скупа са осталим спонзорима улаже у играчки кадар и инфраструктуру. Али, да се све ипак не може купити новцем сведочи и погодак Хариса Дилавера у судијској надокнади који клуб уводи у Премијер лигу и исписује историју какву ни локални мештани нису могли замислити.

Након пројекције, уследиће дискусија са аутором филма, Јасенком Корјенићем

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13