Нови Декански колегијум Филозофског факултета

Обавештавамо Вас да су чланови Деканског колегијума Филозофског факултета за период 1. октобар 2018 – 30. септембар 2021:

проф. др Миомир Деспотовић, декан

проф. др Небојша Грубор, продекан за наставу
проф. др Јелена Ердељан, продеканка за науку
проф. др Данијел Синани, продекан за финансије

Биографије чланова Деканског колегијума можете погледати на http://www.f.bg.ac.rs/zaposleni/uprava

Декан Филозофског факултета упутиће поздравну реч студентима прве године основних академских студија Филозофског факултета у амфитеатру "Георгије Острогорски", у понедељак, 1. октобра 2018. године у 12 часова.

Са радом одељења, студенте прве године ће упознати управници одељења, истог дана у 13 часова према следећем распореду:

Археологија – сала 410
Етнологија и антропологија - сала 508
Историја – амфитеатар "Георгије Острогорски"
Историја уметости – сала 401
Класичне науке – СтКл1
Педагогија и андрагогија – сала 103
Психологија – сала 101
Социологија – сала 310
Филозофија – сала 308

Предавања за све студенте ће почети у уторак, 2. октобра 2018. године.

УПРАВА ФАКУЛТЕТА

Сеп

У прилогу се налазе термини испита у Центру за образовање наставника у продуженом септембарском року.

Сеп

Kонкурс за упис студената на докторске студије социологије и етнологије и антропологије у академској 2018/2019. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Сва важна обавештења у вези са пријавом на конкурс, пријемни испитом, уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

Сеп

Kонкурс за упис студената на мастер академске студије на свим студијским програмима објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Сеп

Септембарски испитни рок продужава се до 30. септембра. Одлука са свим важним детаљима у вези са додатном пријавом и полагањем испита налазе се уприлогу.

Сеп

Обавештавамо Вас да ће се јавна расправа о новом Нацрту закона о Фонду за науку Републике Србије одржати у петак, 21.09.2018. године, са почетком у 12,00 часова у свечаној сали број 108.

Текст Нацрта закона о фонду за науку налази се на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Сеп

Позивамо студенте и наставнике Филозофског факултета, као и ширу културну јавност, да присуствују предавању "Момир Коруновић (1883-1969) - неимар Врачара и Београда", које ће се одржати у сали СО Врачар (Његошева 77), 25.септембра 2018.године, у 18 часова.

Електронска позивница је у прилогу.

Сеп

Прелиминарне ранг-листе за упис на основне академске студије археологије, историје и историје уметности у трећем уписном року, објављене су на стаклима Факултета ка Академском платоу и на сајту Факултета, у рубрици За будуће студенте – Прелиминарна ранг листа (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/preliminarna).

Жалбе на прелиминарне ранг-листе могу се поднети у архиви Факултета и на портирници Факултета најкасније до 21.9.2018. до 8.00 сати.

Сеп

Обавештавају се заинтересовани студенти да ће се у јесењем семестру ак. године 2018-19 на Одељењу за класичне науке одржавати факултативни предмет Увод у сабелске језике: осечки, умбријски и јужнопиценски.
(Предавачи: МА Данило Савић и доц. др Орсат Лигорио. Време: петком, од 13:30-15:00. Место: читаоница Одељења за класичне науке (СтКЛ2). Настава почиње у петак, 5. октобра.)

Сви заинтересовани студенти су добродошли!

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7