Драга колегинице / Драги колега,

Позивам Вас на Светосавску прославу која ће се одржати у петак, 27. јануара 2017. године на Филозофском факултету.

Програм прославе:
11.00 – обред (свечана сала „Драгослав Срејовић“)
13.00 – свечана додела диплома (амфитеатар „Георгије Острогорски“)

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

Проф. др Војислав Јелић
Декан

2017

У прилогу се налази додатни списак колегиница и колега који могу преузети своју диплому у петак 27. јануара 2017. године у 13.00 часова у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо вас да на свечану доделу понесете личну карту или пасош.

2017

Исправљено обавештење о пријави испита у фебруарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Зимска радионица „Јеврејска уметност и традиција“, коју организује Одељење за историју уметности и Центар за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду, одржаће се десету годину заредом од 06. до 11. марта 2017. године. Циклусе предавања у оквиру овогодишње јубиларне радионице одржаће гостујући професори и њени утемељивачи, проф. др Мирјам Рајнер са Универзитета Бар-Илан у Израелу, проф. др Рудолф Клајн са Универзитета Сент Иштван у Будимпешти, и проф. др Елиезер Папо са Универзитета Бен Гурион дел Негев у Израелу. Поред истакнутих страних стручњака, у оквиру радионице предавања ће држати професори Одељења за историју уметности као и рабин Исак Асијел, гостујући предавач од почетака овог академског програма.

Зимска радионица намењена је студентима хуманистичких и друштвених наука београдског универзитета, заинтересованим за културну историју јеврејског народа, са нарочитим освртом на визуелну културу, књижевност и религију Јевреја. Курсеви и појединачна предавања имају за циљ да полазнике упознају са различитим феноменима и концептима из домена јеврејске уметности и традиције. У оквиру радионице предвиђена је посета богослужењу у београдској синогоги Сукат Шалом, обилазак Јеврејског историјског музеја као и стручно вођење кроз простор некадашњег логора Старо сајмиште.

Пријаве за радионицу отворене су до 05. марта 2017. године.

Више информација можете пронаћи у рубрици Међународна сарадња - Радионице, конференције, летње школе (www.f.bg.ac.rs/medjunarodna_saradnja/radionice)

2017

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2015/2016. години објављен је на сајту Факултета у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs). На тој страни можете преузети текст конкурса.

Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

2017

ERASMUS+ конкурс за размену у пролећном семестру на Комненијус универзитету у Братислави налази се у прилогу.

2016

Коначне ранг-листе кандидата за упис на докторске студије налазе се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Информације о упису кандидата се налазе у прилогу

2016

Одлука Декана Факултета поводом жалби кандидата за упис на докторске академске студије налази се у прилогу.

2016

Обавештење о пријави испита у јануарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2016

Одлука Комисије за упис поводом жалби кандидата за упис на докторске академске студије налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10