2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета позива на предавање Житије као (мета)историјски извор: литургичка и богословска гледишта које ће одржати доц. др Србољуб Убипариповић (Православни богословски факултет, Београд) у четвртак, 25. маја, у 17 часова, у учионици 408.

2017

Поштоване студенткиње и поштовани студенти,

Филозофски факултет је покренуо серију активности са циљем унапређења положаја студената са хендикепом, а са жељом да заједно дођемо до системских решења. Стога вас позивамо да се укључите у предстојеће активности и да пружите подршку у уклањању друштвених и других баријера за студенте са хендикепом:

У периоду од 11 до 18 часова посетите хуманитарну акцију у холу Факултета. Изаберите неку од књига које су донирали ваши професори и узврaтите симболичном донацијом. Сва прикупљена средства од акције биће намењена набавци асистивне технологије која ће бити доступна за коришћење студентима са хендикепом на Филозофском факултету.

У 17 часова почиње трибина „Студенти са хендикепом у систему високог образовања“. Трибина се одржава у сали 108 (на првом спрату). Трајање трибине је од 17 до 18.30 часова.

Организатори акције: Комисија за студентска питања, Универзитетски центар за студенте са хендикепом и Синдикат запослених Филозофског факултета

2017

Институт за антику и класично наслеђе и Одељење за класичне науке имају част да вас позову на предавања која ће одржати гостујући предавачи

Zoe Stamatopoulou
(ванредни професор на Универзитету Вашингтон у Сент Луису, САД)

Reading Plutarch’s "Symposium of the Seven Sages" as a reception of Herodotus

у четвртак, 25. маја, од 15.30 сати у учионици Одељења за класичне науке (стара зграда)

Matthijs Wibier
(научни сарадник на Универзитету у Павији, Италија)

Performing amicitia in an Eastern provincial setting: P.Bon. 5 in context

у петак, 26. маја, од 15.30 сати у учионици Одељења за класичне науке (стара зграда).

2017

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм образовања током читавог живота „Образовање наставника предметне наставе“. У прилогу се налази текст јавног позива у целини.

2017

Обавештење о пријави испита у јунском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Студентска конференција „Теме у филозофији политике“ одржаће се у суботу, 20. маја 2017. године у 12 сати у сали 308 (трећи спрат Факултета).

2017

У складу са Правилником о oбезбеђивању квалитета и самовредновању на Филозофском факултету спроводи се истраживање о квалитету и условима студирања у коме учествују сви студенти. Ваше мишљење о укупном досадашњем искуству током студија (са наставним, ненаставним особљем, условима рада и слично) нам је од великог значаја, а резултати анкете биће искоришћени у унапређењу студија.

Анкета је у потпуности анонимна и може се попунити на адреси http://gama.f.bg.ac.rs/Login/Login.aspx од 15.05. до 30.05.2017. године.

2017

Студенти филозофије Филозофског факултета у Београду позивају на студентску конференцију „Теме у филозофији политике“ која ће се одржати у суботу, 20. маја 2017. године у 12 сати у сали 101.

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи Моћ графит-мурала аутора др Радомира Ђорђевића. О књизи ће говорити проф. др Радмило Петровић, доц. др Дејан Тубић и проф. др Петар Анђелковић.

Четвртак, 25. мај 2017. године у 18 часова, Институт за социолошка истраживања Филозофског факултета у Београду.

2017

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 18. маја, у 16.00 часова у сали 508, др Владо Котник, с Универзе на Приморскем, Копар, одржаће предавање Грамофон, визуелност звука и терен.
Уводна реч: проф. др Драгана Антонијевић

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11