Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије - други уписни рок, налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Прелиминарнe ранг-листа за упис на мастер студије - други уписни рок, налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste)./br>

Рок за жалбе је 21.10.2019. године до 08:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

br>

Пријава предмета за слушање и полагање за студенте мастер и докторских студија електронским путем почиње 21. октобра у 00ч а завршава се 28.октобра у 16.00ч.

Пријављене комбинације ће бити видљиве у електронским индексима од 30. октобра у 00ч.

Секретари одељења ће примати рекламације од 30 октобра до 01.новембра у време пријема студената.

Прва интернационална конференција Психологија и музика – интердисциплинарна сусретања одржаће се у Београду од 24. до 26. октобра 2019. године. Ова конференција је иницирана охрабрењем и подршком Европског друштва за когнитивне науке о музици (ESCOM), а организују је Факултет музичке уметности, Универзитет уметности у Београду, затим Институт за психологију Филозофског факултета, Универзитета у Београду и Секција за психологију музике Друштва психолога Србије. Концептуални оквир конференције подржава умрежавање науке и уметности, психологије и музике, истраживаче Србије, региона западног Балкана и европског простора, научну и праксу музичког образовања. Одзив за учешће на конференцији је велик, регистровано је око 100 истраживача из 18 земаља света и Србије и исто толико наставника из Београдских школа.

Отварање конференције одржаће се у Малој Сали Коларчеве задужбине, у четвртак, 24. октобра 2019. у 15 часова. Почетак ће бити обележен пленарним предавањем Џона Слободе, једног од најважнијих аутора психологије музике, професора и главног истраживача на Гилдхол школи за музику и драму у Лондону, професора емеритуса на Универзитету Кил, члана Британске академије (ФБА) и носиоца најпрестижнијег британског признања за доприносе науци (ОБЕ). Потом следи концерт, крос-модална музичка презентација дела савремених српских аутора. Даљи рад конференције, од 25 – 26. октобра одвијаће се у Ректорату Универзитета уметности у Београду, где ће као пленарни предавачи наступити аутори, већ више година у врху европске и светскепсихологије музике: Рене Тимерс (председница ESCOM-а, професор Психологије музике на Универзитету у Шефилду); Џејн Гинсборг (професор и директор Центра за истраживање музичког извођења на Северном краљевском конзерваторијуму за музику у Манчестеру (RNCM) и Ричард Парнкат (професор системске музикологије на Универзитету у Грацу и руководилац Центра за системску музикологију при поменутом Универзитету). Поред главног конференцијског програма, одржаће се и Претконференцијски програм, 21. до 23. октобра, намењен је студентима и наставницима Факултета музичке уметности и Филозофског факултета. Поред низа предавања и концерта, претконференцијски програм обухвата и радионицу под називом Објављивање чланка у часопису, а коју ће водити Џејн Гинсборг са Краљевског северног конзерваторија за музику (Манчестер). Ова радионица одржаће се у среду, 23.10.2019. године, у Институту за психологију Филозофског факултета, са почетком у 12:00 часова.

У прилогу вести можете пронаћи информације о програму конференције и плакате концерата.

Више о конференцији можете наћи на званичном сајту:

Добродошли! Организациони одбор ПАМ – ИЕ 2019

Пријемни испит за упис на мастер студије филозофије биће одржан у петак, 18. октобра у 13.00 у сали 313.

Обавештавају се студенти прве и треће године да ће обавезни здравствени систематски преглед моћи да обаве у просторијама факултета у периоду од 21.10. до 8.11. , радним данима од 8:30 до 14:30 часова. Пункт Завода за здравствену заштиту студената ће бити постављен на првом спрату факултета, између сала 101 и 103. Студенти који у наведеном периоду на факултету буду обавили преглед неће морати да иду у Студентску поликлинику.

Додатне информације можете наћи у прилогу вести.

У четвртак 17. октобра 2019. године у времену од 11 до 14 часова, Завод за здравствену заштиту студената Београд обележава Дан здравља студената Универзитета у Београду испред Филозофског факултета.

На Платоу ће бити постављена два штанда где ће дежурати седам тимова Студентске поликлинике. Студенти ће бити у прилици да преузму штампани материјал, саветују се са лекарима, измере крвни притисак, одреде проценат масти и глукозе у организму, провере плућну функцију, ураде тест на ХИВ и сл.

У случају лоших временских услова манифестација ће бити организована у холу факултета.

Филозофски факултет Универзитета у Београду расписао је други конкурс за упис студената на мастер академске студије у школској 2019/2020. години. Међу студијским програмима за које можете конкурисати налази се и мастер програм "Образовање наставника предметне наставе", који реализује Центар за образовање наставника Филозофског факултета. Пријемни испит за мастер програм "Образовање наставника предметне наставе" ће се одржати 18.10. у 09:00 у учионици Центра за образовање наставника. У прилогу су дате додатне информације о упису на овај мастер програм.

Упис студената ОСНОВНИХ АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА у школску 2019/2020. одржаће се од 16. 10. до 15. 11. 2019. године

Конкурс за мастер студије за школску 2019/20. годину (у другом уписном року) можете погледати на:

и конкурс за докторске студије за школску 2019/20. годину (у другом уписном року) можете погледати на:

"Европска универзијада" припада читавој академској заједници, идеја Ректората Универзитета у Београду је да студенти узму учешће где год је то могуће. У току је конкурс за израду идејног решења званичне маскоте 5. Европских Универзитетских игара.

Детаље конкурса можете видети на следећој интернет адреси:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32