2017

Част нам је и задовољство да обавестимо да је проф. Др Милош Миленковић са Одељења аз етнологију и антропологију са својим пројектним тимом у оквиру ЕРАЗМУС+ програма ЕУ добио пројекат „Жан Моне модул Антропологија Европске уније“ који ће се кроз предмете на мастер студијама Антропологија Европске уније 1 и Антропологија Европске уније 2, као и кроз друге наставне, науче и јавне активности, одвијати током наредне три године на нашем Универзитету и Факултету.

Центар за међународну сарадњу
Филозофски факултет
Универзитет у Београду

2017

Прелиминарна ранг-листа за кандидате који су се пријавили у сепембарском уписном року објављена је на сајту Факултета, у рубрици За будуће студенте – Прелиминарна ранг-листа (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/preliminarna).

2017

Одељење за филозофију позива на предавања која ће одржати проф. др Алберт Невен.

Више информација у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у септембарском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

Авг

2017

У организацији Лабораторије за неурокогницију и примењену когницију, у суботу, 2. септембра, у 11 часова, у Свечаној сали Филозофског факултета, Alan Nielsen, Max Planck Institute for Psycholinguistics, одржаће предавање:

From "small" vowels to Big Data- Exploring the 5Ws of Iconicity Research

In this talk I will briefly explore several ongoing streams of my research: WHAT does it mean for a word to be iconic? WHO benefits from iconicity? WHERE can we find iconic words, both developmentally and crosslinguistically? HOW are crossmodal associations related to iconic associations observed in languages? The projects I will cover run the gamut from experimental investigations of learning, through agent-based Bayesian models of language acquisition, all the way to convolutional neural networks (Deep Learning) that attempt to explain synesthetic associations between letters and colors. Throughout, I make the case that these approaches all have strengths, but can best be used complementarily - when each can generate predictions that can be tested with the others.

Добродошли!

Авг

2017

Обавештење о спровођењу пријемног испита и упису на Филозофски факултет у септембарском уписном року академске 2017/2018. године објављено је у рубрици:
За будуће студенте/Поступак пријављивања и полагања пријемног испита, www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/postupak.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Колективни годишњи одмор запослених на Филозофском факултету траје од 24. јула до 25. августа 2017.

Одељењске библиотеке ће радити у преподневној смени, од 10,00 до 14,00 часова.

Студентска служба ће дежурати 3, 10, и 17. августа од 10,00 до 14,00 часова.

2017

Синдикат запослених Филозофског факултета, 25. маја 2017. године организовао је хуманитарну акцију подршке студентима са хендикепом у сарадњи са Центром за студенте са хендикепом и прикупио износ од 113,630,00 динара. Документација о уплати добровољних прилога налази се на страници Синдикат/Хуманитарне акције. На рачун СЗФФ уплаћен је и износ од 21.300,00 са хуманитарне акције коју је организовао СКОНУС у мају 2016. године. Добровољни прилог прикупљен на хуманитарној акцији "Студентски бал" на Белом двору, био је такође намењен набавци асистивне технологије за студенте са хендикепом. Захваљујемо се организацији СКОНУС на донацији. Укупна средства у износу од 134.930,00 динара уплаћена су на рачун "Althea" организације која ће до краја септембра набавити и уградити два сензорна система за обавештавање у лифтовима и информационе таблице од клирита на Брајевој азбуци.

У име ИО Синдиката запослених ФФ
проф.др Лидија Радуловић

2017

Обавештавамо вас да је отворено 12 конкурса за размену у оквиру ЕРАСМУС+ програма. Додатне информације о конкурсима можете пронаћи на страни за Међународну сарадњу

2017

Одлука са списком кандидата који су остварили право на упис налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17