2017

Упис студената у школску 2017/18. годину продужава се до петка 3. новембра 2017. године.

Студентска служба

2017

Центар за биоетичке студије у сарадњи са Филозофским факултетом у Београду организује циклус предавања "Морална и законска права не-људских животиња".

Прво предавање под називом "Градивни блокови морала: алтруизам, емпатија и сарадња" одржаће научни сарадник др Игор Живановић 31. октобра у 18.30 у просторијама ФДС-а.

2017

Предавање "Рељефне карте Скопља и Црне Горе из прве трећине 20. века и њихов допринос дигиталним хуманистичким наукама Михаила Ст. Поповића биће одржано у петак 27. октобра у 13 часова у амфитеатру Георгије Острогорски.

2017

Наставак XIII редовне седнице Наставно-научног већа Филозофског факултета у Београду одржаће се у четвртак, 26.10.2017. године у 13:30.

2017

Проф. др Коста Дошен биће сахрањен у уторак, 24. октобра на Новом гробљу у Београду. Изјављивање саучешћа породици почиње у 12 сати, опело у 12.30, а сахрана ће се обавити у 13 сати.

2017

Обавештавамо Вас да ће се у оквиру ФЛЕМ – Фестивала литературе европског Медитерана, на Филозофском факултету у Београду одржати разговор са студентима на тему грчке књижевности са Кипра на српском језику.
Разговор са студентима ће бити организован у уторак, 24. октобра 2017. године у 13 часова у свечаној сали „Драгослав Срејовић“. У разговору учествују: Ефросини Манда Лазару, Стела Воскариду Иконому, Ангела Кајмакијоти, Јоргос Панаги, Саша Ђорђевић, Тамара Носоњин, Александра Милановић и Дејан Матић.
Организатор Флем – Фестивала литературе европског Медитерана је издавачка кућа "Трећи трг", а један од партнера је Центар за кипарске студије Филозофског факултета Универзитета у Београду.
Додатне информације о програму Флем – Фестивала литературе европског Медитерана можете наћи у прилогу.

2017

Комеморативни скуп у знак сећања на недавно преминулог проф. др Ивана Вуковића одржаће се у понедељак, 23. октобра у 12.00 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић" (први спрат Филозофског факултета).
На комеморацији ће говорити управник Одељења за филозофију проф. др Слободан Перовић, проф. др Милош Арсенијевић и проф. др Живан Лазовић.

2017

Центар за образовање наставника расписује Јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе" за стицање 36 ЕСПБ педагошко-психолошко-методичке области за рад у школи и полагање испита за наставничку лиценцу. У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист за кандидате.

2017

Обавештавају се заинтересовани студенти да ће се у јесењем семестру текуће ак. године на Одељењу за класичне науке одржавати Санскрит.
(Предавач: доц. др Орсат Лигорио. Време: средом, од 13:30-15:00. Место: читаоница Одељења за класичне науке. Настава почиње у среду, 25. октобра.)

Сви заинтересовани студенти добродошли су!

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7