Мај

2017

Социолошки клуб Вас позива на разговор о књизи "Ходочашћа у XXI веку: студије случаја три светилишта у Србији" ауторке др Драгане Радисављевић Ћипаризовић. О књизи ће говорити проф. др Лидија Радуловић, проф. др Милан Вукомановић, Дражен Павлица и ауторка. Четвртак, 04. мај 2017. године у 17 часова, Филозофски факултет у Београду – свечана сала „Драгослав Срејовић“ (108).

2017

На Филозофском факултету ће се 20. маја одржати студентска конференција Теме у филозофији политике . Рок за пријаву је 15. мај, а студенти се могу пријавити преко следећег линка: https://goo.gl/forms/vMqU5iteXnD2Tyyi1

2017

Обавештавамо заинтересоване за упис на основне академске студије да више информација о тесту опште информисаности и примере тестова могу пронаћи у рубрици За будуће студенте – Програм за полагање пријемног испита (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/prijemni_ispit/prijemni_ispit).

2017

Обавештење о пријави испита у августовском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јулском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Обавештење о пријави испита у јунском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Овог четвртка гледамо филм Роберта Бенињија, „Живот је леп” (итал. „La vita è bella”, 1997). Прича прати јеврејску породицу која завршава у концентрационом логору и њихов начин да се изборе са стварношћу. Гвидо (Роберто Бенињи) да би заштитио сина, смишља причу у којој је њихово затварање велика игра, а главна награда тенк.

„Живот је леп" отвара могућност за дискутовање о многим темама, од холокауста до игре. Дискусији ће претходити обраћање Александра Тадића, доцента на Одељењу за педагогију и андрагогију Филозофског факултета у Београду, који ће говорити о томе како види везу стварности и погледа који бацамо на њу. Теза „Живот је леп" и еманципација као педагошки циљ ће бити разматрани као игре прорачунате наивности, наспрам игара хијерархијске предности. Биће речи и о расветљавању механизама који омогућавају варварство, васпитању после њега, дисциплини и аутономији.

Амфитеатар Филозофског факултета 27.4. од 18:30.

2017

Институт за етнологију и антропологију, уз финансијску подршку Аустријског културног форума Београд, има задовољство да Вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре. У четвртак 4. маја, у 13.00 у сали 508, проф. др Гордана Илић Марковић, са Одсека за славистику Универзитета у Бечу, одржаће предавање: “У вртлогу лингвицизама - чињенице и предрасуде о језичком изразу миграната из Србије у Аустрији”.

Уводна реч проф. др Драгана Антонијевић

Апстракт предавања налази се у прилогу вести.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Ефекти транскранијалне неуромодулације фронто-паријеталне функционалне мреже на когнитивне функције“, о којој ће говорити Марко Живановић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 27. априла у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У среду, 26. априла са почетком у 10 часова, у општини Стари град организоваће се Дан отворених врата где ће седам факултета Универзитета у Београду представити своје програме будућим студентима.

Програм догађаја се налази у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17