Јан

Задужбина Ђоке Влајковића расписује Конкурс за доделу 10 (десет) финансијских подршки за стручно и научно усавршавање студената Универзитета у Београду, које подразумева:

1. учешће на научним и стручним скуповима у земљи и иностранству и
2. боравак у иностранству у оквиру основних, мастер и докторских академских студија.

На Конкурс се могу пријавити незапослени студенти основних, мастер и докторских академских студија Универзитета у Београду.

Пријава и одлука налазе се у прилогу вести.

Јан

Позивамо вас на отварање изложбе ГЛЕДАЈ, МИСЛИ И ГОВОРИ СЛОБОДНО: Kоракс и Петричић на Филозофском факултету у Београду које ће се одржати у четвртак 31. јануара од 18 часова. Изложбу организује Филозофски факултет у сарадњи са удружењем Нови оптимизам. На отварању изложбе говориће професори Горан Марковић и Миодраг Зец. Изложбу можете погледати на првом спрату Филозофског факултета до четвртка 7. фебруара.

Више информација налази се у прилогу вести.

Јан

Поштоване колегинице и колеге, Центар за теоријску археологију Одељења за археологију има част да вас позове на конференцију Српска археологија између теорије и чињеница VII. Археолошки терен, ауторитет и моћ, која ће се одржати у петак,29. марта 2019. године у свечаној сали "Драгослав Срејовић" на Филозофском факултету у Београду.

ПОЗИВАМО СТУДЕНТЕ И ЗАПОСЛЕНЕ

да заједнички прославимо школску славу – Светог Саву

у петак, 25. јануара 2019. у 11.30 часова у свечаној сали «Драгослав Срејовић»

Јан

Архитекта и научни истраживач др Душко Кузовић, у петак 25.1, од 19.часова, у сали 401 (четврти спрат Филозофског факултета) одржаће предавања ,,Трг партизана у Ужицу - анализа начина локације бронзане фигуре’’ и ,,Архитектонска професија у времену глобализације.’’ Позивамо студенте и наставнике факултета да присуствују.

23. фебруар
I модул Основни принципи, карактеристике и стилови учења одраслих

24. фебруар
II модул Мотивација у учењу одраслих

23. фебруар и 2. март
III модул Планирање, организација и евалуација у образовању одраслих

24. фебруар и 3. март
IV модул Методе и технике интерактивног образовног рада са одраслима

2. март
V модул Управљање и вођење образовне групе одраслих

3. март
VI модул Методе и технике процене постигнућа одраслих полазника

9. март
VII модул Индивидуализација у образовању одраслих и рад са одраслима са тешкоћама и сметњама у учењу

Број и места на обукама су ограничени, а пријаве су уз уплату.

Јан

Гостујуће предавање др Родрига Иљараге (Rodrigo Illarraga, University of Buenos Aires National Scientific and Technical Research Council) под насловом Xenophon and the soul of the rulers биће одржано у петак, 25. јануара у 13 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).
Више информација налази се у прилогу.

Јан

Резултати испита из предмета Енглески језик 1 у јануарском року су дати у прилогу.

Универзитет у Београду
Филозофски факултет

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивамо вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 28. jануара 2019. у 12:00 у амфитеатру „Георгије Острогорски“.

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

Декан Филозофског факултета
Проф. др Миомир Деспотовић

Јан

Прелиминарна ранг-листа за упис на докторске студије археологије, педагогије и филозофије налази се у рубрици За будуће студенте – Докторске - ранг-листе (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Жалбе на прелиминарну ранг-листу могу се поднети Комисији за упис, најкасније до 21.01.2019. године до 8 часова, на портирници Факултета.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20