2017

Волонтери Филозофског факултета вас позивају да дођете да дате крв и тиме помогнете многима којима је то преко потребно. Акција ће се одржати у уторак 21. марта у свечаној сали Драгослав Срејовић (108) од 11 до 17 часова.

2017

Центар за теорију историје Филозофског факултета и Балканолошки институт САНУ позивају на треће предавање из циклуса „Ad Fontes online“, Doing digital diplomatics in monasterium.net: Images, diplomatic discourse and indexing, које ће у четвртак, 16. марта 2017. године, са почетком у 16.30 часова, у учионици 106, одржати др Георг Фогелер (Универзитет у Грацу).

Важна напомена: Због ограниченог броја места, молимо заинтересоване да до среде 15. марта, најаве своје учешће на cth@f.bg.ac.rs

Циклус предавања се одржава у оквиру међународног пројекта „Community as Opportunity: The creative archives’ and users’ network”, који реализује Балканолошки институт САНУ уз подршку Европске комисије и Министарства културе и информисања Републике Србије.

2017

Обавештење о пријави испита у мартовском апсолвентском испитном року у школској 2016/2017. години налази се у прилогу.

2017

Радионица „Језик и филозофија емоција“ одржаће се у четвртак, 16. марта и петак, 17. марта од 10 сати у Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“. Више о радионици у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом „Парадоксални опажај величине: једна београдска - и не само београдска - илузија“, о којој ће говорити Дејан Тодоровић (Лабораторија за експерименталну психологију, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 16. марта у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

У прилогу се налази обавештење о једнодневној студентској пракси „Новија архитектура Београда“, која ће се одржати 2. јуна.

2017

Гошћа Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке др Весела Валиавичарска (University of Maryland) одржаће предавање на тему Rhythm and Argument Flow in Byzantine Rhetorical Theory у среду 15. марта од 15.00 у учионици Одељења за класичне науке.

2017

Гошћа Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке др Светлана Кочовска Стевовић (Универзитет „Св. Кирил и Методиј“, Скопје) одржаће предавање на тему Семантика лексема animus и anima у раном латинском у среду 15. марта од 12.00 у учионици Одељења за класичне науке.

2017

Гошћа Института за антику и класично наслеђе и Одељења за класичне науке др Бјанка-Жанет Шредер (LMU Muenchen) одржаће предавање на тему The Process of Making the Thesaurus Linguae Latinae у среду 15. марта од 10.00 у учионици Одељења за класичне науке.

2017

„Creating Memories in Early Modern and Modern Art and Literature“ је назив међународне конференције која се одржава у Београду од 13. до 16. марта 2017. године. у организацији Филозофског факултета Универзитета у Београду, Центра за визуелну културу Балкана, Моше Давид Гаон центра за Ладино културу, Бен Гурион универзитета и Центра за хебрејску књижевност.

Конференција, у којој учествује преко 60 предавача из земље и света, одржава се у част јубилеја, десетогодишњице постојања и рада радионице Филозофског факултета „Јеврејска уметност и традиција“ као и овогодишњег отварања Центра за студије јеврејске уметности и културе, научне јединице Филозофског факултета.

Конференцију ће отворити Њена екселенција абасадорка Израела у Србији госпођа Алона Фишер Кам.

Најсвечанији тренутак ове међународне конференције је свечано уручење ордена Каваљеро дел Ладино, у уторак 14. марта 2017. у 20 часова у Свечаној сали Јеврејске општине у Београду, нашим научницима и професорима Филозофског факултета у Београду др Јелени Ердељан и др Ненаду Макуљевићу, за допринос изучавању и неговању сефардске културе.

Орден, који носи име петог председника државе Израел, Јицака Навона, уручиће син почившег председника Навона, господин Ерез Навон.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17