Нов

Расписује се Конкурс за доделу 3 (три) стипендијe најбољим студентима Универзитета у Београду, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија Универзитета у Београду, који се у школској 2018/2019 години финансирају из буџета Републике Србије.
У прилогу је интегралан текст одлуке.

Поштоване колегинице и колеге,

Филозофски факултет Универзитета у Београду и UNICEF Србија обележиће Светски дан детета у уторак 20. новембра 2018. године заједничком акцијом у холу приземља Факултета. Ове године тема Светског дана детета је #ПлавоЗаСвакоДете (#GoBlue for every child) са идејом да уједначеном бојом многобројне акције широм света скрену пажњу на права деце.

Филозофски факултет се акцији прикључује организовањем хуманитарне акције у оквиру које ће се у замену за донације UNICEF-у добијати књиге које су даривали запослени и студенти Филозофског факултета.

Позивам овим путем колегинице и колеге да од четвртка, 15. новембра до уторка, 20. новембра у 10 часова, на службеном улазу оставе књиге које би донирали за хуманитарну акцију. Можете донирати своје ауторске књиге, зборнике, стручне књиге, али и романе и књиге за децу.

Обележавању Светског дана детета придружује се и Клуб студената педагогије Филозофског факултета.

Проф. др Јелена Ердељан
Продекан за науку Филозофског факултета

Нов

Расписује се Конкурс за доделу једне стипендијe студенту Универзитета у Београду, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се може пријавити студент основних академских студија који се у школској 2018/2019 години финансира из буџета Републике Србије.
У прилогу је интегралан текст одлуке.

Нов

Расписује се Конкурс за доделу 1 (једне) стипендије Фондације Милана Стефaновића-Смедеревца и супруге Даринке студенту Универзитета у Београду са факултета на којима се подстиче развој менаџмента као и других научних дисциплина чији је предмет унапређење трговине, за школску 2018/2019 годину.
На Конкурс се могу пријавити студенти основних академских студија са факултета Универзитета у Београду, на којима се подстиче развој менаџмента као и других научних дисциплина чији је предмет унапређење трговине, који се у школској 2018/2019 години финансирају из буџета Републике Србије.

У прилогу је цео текст одлуке.

Нов

Расписује се Конкурс за доделу четири стипендије за школску 2018/2019. годину студентима Универзитета у Београду, и то по једна стипендија студентима са:

Групације природно-математичких наука,
Групације техничко-технолошких наука,
Групације медицинских наука,
Групације друштвено-хуманистичких наука.

На Конкурс се могу пријавити 4 студента основних и мастер академских студија, чије се школовање финансира из буџета Републике Србије.

У прилогу је цео текст одлуке.

Нов

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом - Афекат или когниције: Где "мирује" депресија, о којој ће говорити Јелена Сокић (Одсек за психологију, Факултет за спорт и туризам).

Трибина ће се одржати у четвртак 15. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Нов

Одељење за филозофију позива на предавање проф. др Јована Бабића под насловом „ЕКТОГЕНЕЗА: Морални и филозофски изазови ванматеричне трудноће“.

Предавање ће бити одржано у четвртак, 15. новембра у 12 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

Нов

Институт за етнологију и антропологију има задовољство да вас позове на предавање у оквиру Антрополошке агоре које ће бити одржано у четвртак 8. новембра у 10 часова у сали 508. Проф. др Маркус Мекел са Универзитета у Акурејрију (Исланд), одржаће предавање под насловом: „The happy immigrants in Iceland“.

Уводна реч: проф. др Драгана Антонијевић

Нов

У сарадњи са Campus France, француском агенцијом која се бави промоцијом француског високог школства, Универзитетом у Београду и француским институтутима у региону, Француски институт у Србији вас позива на “Путујући студентски сајам“, који ће се одржати у петак, 9. новембра од 9.30 до 16.30 у Ректорату Универзитета у Београду, Студентски трг 1.

Сајам ће окупити представнике француских универзитета Sciences-PO, INSA iz Ruana, EPITECH, CESI, Univerzitet Lion 1, Univerzitet Paris-Sud, Univerzitet Paris-Est Créteil, ESC Troyes, ESFAM, руководиоце франкофоних студијских програма у Србији и на Балкану, као и важне универзитетске актере из свих земаља учесница.

Студенти ће имати могућност да присуствују презентацијама разних програма стипендија као и тематским предавањима и добију све корисне информације о студијама у Француској као и о франкофоним студијским програмима на Балкану.

Представници француског и српског високог образовања, имаће, са своје стране, могућност за умрежавање кроз директне сусрете и размене. Посебни сегменти у оквиру сајма посвећени су сусретима између српских и француских представника високообразовних установа у циљу продубљивања и развоја постојеће сарадње.

Амбасада Француске и Француски институт у Србији том приликом отварају нови Конкурс за доделу стипендија Владе Републике Француске за универзитетску 2019/2020. годину који ће трајати до 18. марта 2019."

Програм "Путујућег студентског сајма налази се у прилогу".

Нов

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Језик и утеловљеност: Процена перцептивне снаге речи за 2100 именица српског језика", о којој ће говорити Милица Поповић Стијачић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак 8. новембра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33