Упис студената у наредну годину студирања на МАСТЕР АКАДЕМСКИМ СТУДИЈАМА за школску 2019/20. годину обавиће се од 01. до 10.октобра 2019. године

Упис студената у наредну годину ДОКТОРСКИХ АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА социологије, етнологије и антропологије у школској 2019/20. години обавиће се од 01. до 10. октобра 2019. године

Прелиминарнe ранг-листа за упис на докторске студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – докторске (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/doktorske_liste).

Прелиминарнe ранг-листа за упис на мастер студије налазe се у рубрици - За будуће студенте – Ранг-листе – мастер (http://www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/master_liste)./br>

Рок за жалбе је 09.10.2019. године до 08:00 часова.
Жалбе се подносе на портирници и у архиви Факултета.

br>

Двадесет прва трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 10.10.2019. године од 18:30 часова.

О системским факторима који изнутра и споља изједају академску заједницу говориће професор Божидар Раденковић (Факултет организационих наука УБ), професор Миодраг Јовановић (Правни факултет УБ), др Слободан Првановић (Институт за физику), професор Милан Вукомановић (Филозофски факултет УБ). Модератор је професор Огњен Радоњић (Филозофски факултет УБ).

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљају о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Филозофски факултет Универзитета у Београду је најстарија високообразовна установа у Србији. Као средиште слободне мисли и покретач демократских процеса у друштву, са својих девет одељења и бројним научним институтима и центрима, Филозофски има посебну обавезу и одговорност да својим студентима, али и укупној јавности, понуди знања која могу помоћи у разумевању проблема данашњице. Управо оне науке које се изучавају на Филозофском, од друштвено-хуманистичких до историјских, могу својим теоријским, емпиријским и методолошким приступима да додатно осветле савремене феномене и да укажу на могућа решења проблема који притискају српско друштво. Овај факултет негује традицију критичке и демократске мисли, а његови наставници и сарадници данас имају и посебну моралну обавезу да ту традицију подрже, на тај начин доприносећи изградњи грађанског друштва у Србији.

Позивамо Вас на презентацију Немачке службе за академску размену (DААD) у вези са студирањем и истраживањем у Немачкој, али и са актуелним расписима за DААD стипендије за студенте, дипломце и истраживаче, ако и запослене на факултетима у Србији. Презентације ће се обавити на српском језику.

Позивамо све заинтересоване да се могу пријавити за именовање директора Рачунарског центра Универзитета у Београду, на период од три године.

Више о условима конкурса можете погледати у прилогу.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Порекло и еволуциони развој језичке способности", о којој ће говорити Маја Савић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет; Филолошки факултет).

Трибина ће се одржати у четвртак, 10. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У уторак, 08.10.2019. године у 15 часова у свечаној сали Драгослав Срејовић, Преседник комитета за ископавања на локалитету Гобекли Тепе и директор музеја Шанлиурфа Џелал Улудаг одржаће предавање "Гобекли Тепе: Почетна тачка историје".

Међународни фестивал етнолошког филма у Београду је догађај који представља широк спектар етнографских филмских тема и ауторских приступа у истраживању традицијског, као и модерног начина живота људских заједница, нудећи разноврсне увиде, филмске форме и методологије рада. Фестивал је започео свој живот 1992.године и то углавном с остварењима из националне ТВ продукције где су приказивани фолклор и обичаји Балканских и Словенских народа. У наредном периоду Фестивал већ обухвата завидан обим тема из културне и социјалне антропологије са свих континената. Мисија Фестивала је да охрабрује истраживачке и стваралачке приступе у етнографским документарним филмовима, да едукује публику о богатству и разноврсности локалних културних традиција, као и да буде глас савести код проблема савремених друштава узрокованих ниподаштавањем вредности културног наслеђа.

Етнографски музеј у Београду организује овај Фестивал сваке године, а ове ће се одржати од 7. до 10. октобра. Програм и каталог фестивала можете пронаћи у прилогу вести.

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе". У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист који је потребно предати приликом подношења докумената. Пријаве се подносе у периоду од 04.10. до 11.10.2019.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32