У оквиру пратећег програма конференције Емпиријска истраживања у психологији (29.-31. март), у петак, 29. марта, у 12 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију (сутерен), проф. др Данијела Тренкић (University of York) одржаће предавање на тему "Language, literacy and academic attainment of international students in higher education".

Више о предавању можете погледати у прилогу.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "MEASURING ATTENTION IN VIDEO GAMES" , о којој ће говорити dr Joe Cutting (Department of Theatre, Film and Television, University of York, UK).

Трибина ће се одржати у четвртак 28. марта у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

Више о трибини можете видети у прилогу.

Емпиријска истраживања у психологији, највећа регионална научна конференција посвећена истраживањима из психологије ће се по јубиларни 25. пут одржати на Филозофском факултету Универзитета у Београду, од 29. до 31. марта, у организацији Лабораторије за експерименталну психологију и Института за психологију. Више од 200 учесника из земље и из иностранства ће представити преко 120 оригиналних научно-психолошких налаза, кроз кроз позивна предавања, презентације, постере, симпозијуме и округли сто. У тематском смислу, овај међународни скуп покрива бројне области психолошке емприје, од испитивања личности и клиничких феномена, преко когнитивне психологије, перцепције и психологије уметности, до образовања, социјалне и развојне психологије.

Поштоване колегинице и колеге,
Конференција Српска археологија између теорије и чињеница VII - Археолошки терен, ауторитет и моћ ће се одржати у петак и суботу 29. и 30. марта 2019. године. Програм конференције је у прилогу.

Обавештавамо Вас да ће Emily L. Spratt са Одељења за уметност и археологију Принстон универзитета одржати предавање у петак, 29. марта 2019. у Темпус сали са почетком у 13 часова.

У прилогу се налази апстракт предавања и информације о предавачу.

Обавештавамо Вас да ће проф. др Iskra Alexandra Nola, са Медицинског факултета Свеучилишта у Загребу, ШНЗ "Андрија Штампар" одржати предавање "Друштвени и јавноздравствени оквир изванредних ситуација", у оквиру COST Action medicine Shortage 15105, у уторак 26. марта у 13.30 у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Декан Филозофског факултета покреће иницијативу за организацију летњих/зимских школа на Филозофском факултету. Моле се заинтересовани да доставе предлоге програма летњих/зимских школа и сагласност надлежних организационих јединица најкасније 6 месеци пре одржавања летње/зимске школе на

nauka@f.bg.ac.rs/

iro@f.bg.ac.rs/

Предлог програма летње/зимске школе би требало да садржи:

- Назив летње/зимске школе
- Предложено време одржавања
- Теме предавања
- Имена предавача

По пристиглим предлозима, декан ће организовати састанак са заинтересованима.

У организацији Филозофског факултета Универзитета у Београду, Центра за промоцију науке и Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић” од 20. до 22. марта 2019. на Филозофском факултету, у сали „Драгослав Срејовић”, одржаће се међународна конференција Paideia: The Language and Philosophy of Education. Грчки концепт paideia представљаће полазиште за размену идеја научника из осам земаља из различитих делова света, који ће се том приликом окупити у Београду.

Више о конференцији можете погледати у прилогу.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Све што сте одувек желели да знате о судској медицини у Србији" , о којој ће говорити проф. др Ђорђе Алемпијевић (Институт за судску медицину "Милован Миловановић", Медицински факултет, Универзитета у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. марта у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У прилогу се налази други позив и пријава за једнодневну стручну праксу "НОВИЈА АРХИТЕКТУРА БЕОГРАДА," која ће се одржати 7.јуна 2019.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38