Феб

У прилогу вести можете наћи Саопштење поводом захтева за покретање прекршајног поступка против студената Филозофског факултета Универзитета у Београду

Јан

Једанаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 5. до 10. фебруара 2018. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Више о томе можете наћи на страници за Међународну сарадњу

Јан

У петак и суботу, 30. и 31. марта 2018, у свечаној сали "Драгослав Срејовић", биће одржана конференција "Српска археологија између теорије и чињеница", у организацији Филозофског факултета, Одељења за археологију и Центра за теоријску археологију. Више о томе у прилогу вести.

Јан

Четврта по реду међународна конференција "Imperialism and Identities at the Edges of the Roman World", одржаће се у Истраживачкој станици Петница од 20-23. септембра 2018. године. Конференцију организују Одељење за археологију Филозофског факултета у Београду, Одсек за историју Филозофског факултета у Новом Саду и Истраживачка станица Петница. Рок за предају апстраката је 1. Јун. У прилогу можете наћи детаљне податке о конференцији.

The fourth international "Imperialism and Identities at the Edges of the Roman World" conference will be held at Petnica Science Center in September 20-23rd, 2018. The conference is organized by Department of Archaeology, Faculty of Philosophy Belgrade, Department of History, Faculty of Philosophy Novi Sad and Petnica Science Center. Abstracts submission deadline is June 1st. You will find attached the conference details.

Јан

Потписивањем протокола о сарадњи Фондације Новак Ђоковић и Филозофског факултета Универзитета у Београду, две студенткиње докторских студија и једна асистенткиња са научним искуством, добиле су стипендије ове Фондације и прилику да се баве недовољно истраженим темама утицаја дигиталних технологија и културе вртића на предшколско образовање.

Подршка коју Фондација од ове године даје младим истраживачима и докторантима предшколске педагогије помаже јачању истраживачког подмлатка и омогућава да се кроз активности усмерене на промену праксе, подигне квалитет предшколског образовања и развију програми усмерени на добробит сваког детета.

Више о Фондацији Новак Ђоковић и оствареној сарадњи са Филозофским факултетом можете пронаћи на: https://novakdjokovicfoundation.org/sr/press-center/novosti-i-informacije/fondacija-novak-dokovic-stipendira-tri-doktorantkinje-pedagogije/

Јан

Допунски конкурс за упис студената на докторске студије филозофије, историје, педагогије, андрагогије, психологије, историје уметности, археологије и класичних наука на Филозофском факултету Универзитета у Београду у академској 2017/2018. години објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте – Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkursi). Обавештења у вези са пријавом на конкурс и уписом кандидата биће објављивана у рубрици Вести за будуће студенте (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/vestiBS).

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивам Вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 29. јануара 2018. у 12 часова у амфитеатру "Георгије Острогорски".

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА
ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

2017

Гостујуће предавање др Даниела Костића (IHPST / CNRS / Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne) под насловом "Structure, Understanding and Explanatory Depth" биће одржано 11. јануара у 13 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Више информација у прилогу.

2017

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

2017

Српска академија наука и уметности и Филозофски факултет Универзитета у Београду позивају вас на научни скуп

МИЛОШ Н. ЂУРИЋ: КЛАСИЧНО НАСЛЕЂЕ НА РАЗМЕЂИ ТРАДИЦИОНАЛНОГ И МОДЕРНОГ

21. децембар 2017. године у 10:00 часова (Свечана сала САНУ)

Прогам скупа налази се у прилогу.

1, 2, 3, 4