Вести ЦОН-а

Које су обавезе научника према друштву и држави? Које су обавезе државе према научницима? Да ли садашња ситуација у Србији води развоју друштва знања или се одлуке од значаја за читаво друштво доносе без обзира на ставове стручњака? Најзад, да ли диплома увек гарантује да иза ње стоји стручно знање?

Девета трибина у оквиру циклуса Није Филозофски ћутати одржаће се на Филозофском факултету Универзитета у Београду 4.4.2019. године од 18:30 часова. У разговору учествују Биљана Стојковић, професорка Биолошког факултета у Београду, Душан Теодоровић, професор Саобраћајног факултета у Београду и редовни члан САНУ, Слободан Перовић, професор Филозофског факултета у Београду и Сташа Бабић, професорка Филозофског факултета у Београду.

Одржавањем циклуса трибина Није Филозофски ћутати - на којима ће наставници и сарадници Факултета са својим гостима из других високошколских установа, уметницима, научницима и јавним личностима расправљати о најактуелнијим друштвеним, културним и политичким темама - Филозофски пружа отворену подршку слободи говора у Србији и придружује се грађанским настојањима за успостављањем демократског друштва.

Филозофски факултет Универзитета у Београду је најстарија високообразовна установа у Србији. Као средиште слободне мисли и покретач демократских процеса у друштву, са својих девет одељења и бројним научним институтима и центрима, Филозофски има посебну обавезу и одговорност да својим студентима, али и укупној јавности, понуди знања која могу помоћи у разумевању проблема данашњице. Управо оне науке које се изучавају на Филозофском, од друштвено-хуманистичких до историјских, могу својим теоријским, емпиријским и методолошким приступима да додатно осветле савремене феномене и да укажу на могућа решења проблема који притискају српско друштво. Овај факултет негује традицију критичке и демократске мисли, а његови наставници и сарадници данас имају и посебну моралну обавезу да ту традицију подрже, на тај начин доприносећи изградњи грађанског друштва у Србији.

Центар за образовање наставника Филозофског факултета у сарадњи са програмом Слободна зова Јуниор и организацијом Човек у недељи позива студенте буддће наставнике и стручне сараднике у школама да се пријаве за похађање курса Филм у настави. Више информација можете пронаћ на адреси:

У пролећном семестру школске 2018/19 Проф.др Лидија Радуловић ће држати консултације четвртком у термину 11.30-13h.

Феб

Први сусрет на предмету Интеркултурално образовање биће одржан у четвтак, 21. фебруара, са почетком од 16.45 часова у учионици 208. Присуство је обавезно.

Феб

Први час на предмету Основе педагогије биће одржан у среду, 20.02. са почетком у 13.15 часова у учионици ЦОН-а. На овом часу ће бити договрен даљи начин рада и термини различитих група.

Феб

Први сусрет на предмету Методе и технике наставног рада (мастер) биће одржан у четвртак, 21. фебруара, са почетком од 16.45 часова у учионици ЦОН.

Јан

• пријава испита: од 23. до 30.01. 2019.
  • уплата најкасније до: 25.01.2019.
  • провера услова и приговори: 31.01.2019.
  • испити: од 04. до 12.02.2019.

Одлука о испитном року са детаљним информацијама налази се у прилогу.

Јан

Консултације код доц.др Оље Јовановић ће се уместо у четвртак (10.01.) одржати у петак (11.01.) од 15:00 до 16:30.

Дец

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

Дец

Због обавеза професора у четвртак, 20.12.2018. помера се термин консултација Л. Радуловић. Консултације ће бити одржане истог дана од 11.30-13 часова.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12