Додела признања почасног доктората професору Тимотију Вилијамсону са Универзитета у Оксфорду биће уприличена на свечаној промоцији у Ректорату Универзитета у Београду у уторак, 23. октобра у 12 часова.
Том приликом, професор Вилијамсон ће одржати предавање под насловом Mathematical Philosophy.
Заинтересовани студенти могу присуствовати догађају.

Обавештавамо студенте докторских студија на социологији и етнологији и антропологији да ће од 19.10. до 26.10.2018. године моћи да пријаве предмете које ће слушати и/или полагати у академаској 2018/19. години. Предмети ће се и ове године пријављивати електронским путем, у оквиру е-индекса. Сва обавештења и упутства студенти могу пронаћи на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/slusanje (одељенски део сајта / информације о студирању или у делу за студенте / информације о студирању)

Позивамо све студенте који још увек нису активирали налог за е-индекс, да то учине што пре, према упутствима на http://www.f.bg.ac.rs/studenti/elektronska_prijava_ispita (одељенски део сајта / информације о студирању или у делу за студенте / информације о студирању)

Пријемни испит на мастер студије у другом конкурсном року, модул Психологија рада, одржаће се у среду, 17. октобра у 11:30 час, кабинет 255, 2. спрат Филозофског факултета

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "How do bilinguals switch between languages in different interactional contexts?", о којој ће говорити Мина Јевтовић, чији је ово био мастер рад на Basque Center on Cognition, Brain and Language (BCBL).

Трибина ће се одржати у четвртак 18. октобра у 15 часова у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

Пријемни испит на мастер студије психологије у другом конкурсном року,одржаће се у среду, 17. октобра у 10 час. у кабинету 258, 2. спрат Филозофског факултета.

Допунски конкурс за упис студената на докторске академске студије на социологији и етнологији и антропологији објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

Пријемни испит за упис на мастер студије "Образовање наставника предметне наставе" биће одржан у среду, 17.10.2018. године у 9 часова у просторијама Центра за образовање наставника.

Професор Тимоти Вилијамсон (Timothy Williamson, University of Oxford) одржаће предавање Morally Loaded Examples in Epistemology у понедељак, 22. октобра у 16 сати у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).

Обавештавамо вас да је објављен зборник Migrations in Visual Art, у серији The Pontes academici book series. Уредници зборника су: Јелена Ердељан, Мартин Герм, Ивана Пријатељ Павичић и Марина Вицеља Матијашић. Уреднички одбор чине: проф. др. Бранка Каленић Рамшак, проф. др. Мартин Герм (Љубљана), проф. др. Марина Вицеља Матијашић, проф. др Наташа Лах, Ријека), проф. др. Александар Јакир, проф. др. Ивана Пријатељ Павичић (Сплит), проф. др. Ненад Макуљевић, проф. др. Иван Стевовић (Београд).

Зборник је доступан у дигиталном формату на web страници:

Преузимање зборника је бесплатно. Више о томе у прилогу вести.

Допунски конкурс за упис студената на мастер академске студије на свим студијским програмима објављен је на сајту Факултета (где се може и преузети) у рубрици За будуће студенте - Конкурси (www.f.bg.ac.rs/buduci_studenti/konkurs).

1, 2, 3, 4