Јан

Драга колегинице/ Драги колега,

Позивам Вас на свечану доделу диплома која ће се одржати у понедељак 29. јануара 2018. у 12 часова у амфитеатру "Георгије Острогорски".

Молимо вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се предстојећем сусрету,

В.Д. ДЕКАНА
ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
Проф. др Данијел Синани

Јан

Једанаеста зимска радионица "Јеврејска уметност и традиција" одржаће се од 5. до 10. фебруара 2018. године, у организацији Одељења за историју уметности и Центра за студије јеврејске уметности и културе на Филозофском факултету у Београду. Више о томе можете наћи на страници за Међународну сарадњу

2017

Гостујуће предавање др Даниела Костића (IHPST / CNRS / Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne) под насловом "Structure, Understanding and Explanatory Depth" биће одржано 11. јануара у 13 сати у свечаној сали "Драгослав Срејовић".

Више информација у прилогу.

2017

СРЕЋНЕ НОВОГОДИШЊЕ И БОЖИЋНЕ ПРАЗНИКЕ ЖЕЛИ ВАМ УПРАВА ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ!

2017

Српска академија наука и уметности и Филозофски факултет Универзитета у Београду позивају вас на научни скуп

МИЛОШ Н. ЂУРИЋ: КЛАСИЧНО НАСЛЕЂЕ НА РАЗМЕЂИ ТРАДИЦИОНАЛНОГ И МОДЕРНОГ

21. децембар 2017. године у 10:00 часова (Свечана сала САНУ)

Прогам скупа налази се у прилогу.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом ВИТГЕНШТАЈНОВЕ "НЕМОГУЋЕ БОЈЕ", о којој ће говорити Дејан Тодоровић (Лабораторија за експерименталну психологију, Одељење за психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 21. децембра 2017. у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Пријемни испит за упис на докторске студије педагогије, у школској 2017/18., ће се одржати у среду, 20. децембра, са почетком у 10 часова на Институту за педагогију и андрагогију.

2017

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом АСИМИЛАЦИЈА И КОНТРАСТ СВЕТЛИНЕ: ПЕРИФЕРНИ И/ИЛИ ЦЕНТРАЛНИ МЕХАНИЗМИ, о којој ће говорити Предраг Недимовић (Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет, Београд).

Трибина ће се одржати у четвртак 14. децембра у 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

2017

Центар за визуелну културу Балкана Филозофског факултета у Београду Вас са задовољством позива на предавање др. Наташе Мишковић, професора са Универзитета у Базелу, под називом "Истраживање постосманског наслеђа кроз визуелну историју дигиталне хуманистичке науке и међународну сарадњу: базелски СИБА пројекат". Предавање које ће се одржати у петак 15.12. 2017, са почетком у 16h, у свечаној сали Драгослав Срејовић на првом спрату Филозофског факултета, посвећено је презентовању резултата рада на пројекту о постосманском наслеђу на Балкану чији је један од резултата и изложба "Градови у покрету - постосманско наслеђе," тренутно отворена у Историјском музеју Србије.

2017

Трибина ЦТИ / У потрази за културном историјом: Француске варијације на тему интеркултурних студија - више о томе у прилогу вести.

1, 2, 3, 4