2017

(рубрика За будуће студенте, линк Бодови из средње школе и распоред полагања пријемног испита).

Уколико сматрају да им број поена из средње школе није тачно утврђен или/и им је изражен редослед жеља погрешно уписан, кандидати могу да се жале на шалтерима у приземљу 26. јуна од 11.00 до 12.00 сати уз накнаду од 300 динара. Уколико је жалба основана, накнада ће бити враћена кандидату.

2017

Комеморација и промоција књиге "У сећање на Светлану Књазев-Адамовић" одржаће се у понедељак 26.06.2017. у 12:00, у просторијама Српског филозофског друштва.

2017

У прилогу су детаљи који се односе на ERASMUS+ КОНКУРС – КОНКУРС ЗА РАЗМЕНУ У ЈЕСЕЊЕМ СЕМЕСТРУ НА MIDDLESEX UNIVERSITY (ВЕЛИКА БРИТАНИЈА).

2017

Пријављивање кандидата на конкурс је 21. и 22. 06. 2017. године (среда и четвртак) од 9.00 до 14.00 сати и 23. 06. 2017. године (петак) од 9.00 до 12.00 сати у следећим просторијама:

2017

Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду организује Четврти међународни интердисциплинарни скуп младих научника "Контексти", који ће се одржати 1. децембра 2017. године, на Дан Факултета. Циљ скупа је окупљање младих научника из различитих области друштвених и хуманистичких наука ради размене искустава и идеја, све у циљу подстицаја и промовисања интеркултуралног и интердисциплинарног дијалога. Рок за пријаву је 20. септембар 2017. године.
Конференција је намењена студентима докторских студија. Очекују се радови из следећих научних области:
Наука о језику
Наука о књижевности
Психологија
Педагогија
Историја
Филозофија
Социологија
Журналистика
Више информација можете пронаћи на сајту конференције и пријавити се: http://konteksti.ff.uns.ac.rs/sr/prijava/poziv/

2017

Одељење за филозофију позива заинтересоване на гостујуће предавање проф. др Ананда Ваидије. Предавање ће бити одржано у петак, 16. јуна у 13 сати у просторији Српског филозофског друштва (ФДС).
Више информација у прилогу.

2017

Са великим задовољством, позивамо вас на предавање антрополога Ендрју Хоџеса, са Института за етнологију и фолклористику из Загреба у амфитеатру "Георгије Острогорски" 15.јуна са почетком од 19 часова на Филозофском факултету у Београду.

Ова презентација истражује присуство и употребу крајње десничарске симболике на регионалној навијачкој сцени, ослањајући се на дугогодишњи етнографски теренски рад спроведен у Загребу. Симболи десне политичке агенде су често насликани на урбаним просторима целе пост-југословенске регије и постоји значајно преклапање између десничарских и фудбалских навијачких супкултура (На пример скинхедса, Наци панкера итд.) У Загребу, такви симболи се састоје од мешавине Наци (нпр.свастике) и радикалних хрватских националистичких симбола и порука које су повезанe са Силама Осовине из Другог светског рата и тадашње „Независне“ државе Хрватске. Кроз етнографске опсервације и интервјуе са различитим навијачима из Загреба, сматрам да такви симболи формирају супкултурне регистре, које у свом раду називам "алтернативне патриотске регистре"...

Биографија

Ендру Хоџес је социјални и лингвистички антрополог тренутно запослен као истраживач на Институту за етнологију и фолклористику у Загребу, где пише етнографску монографију о фудбалској навијачкој сцени у Загребу. Његова главна интересовања су антропологије активизма језика мањина и антропологија фудбалских навијачких скупина. Његов приступ комбинује увид из његовог учешћа у левим активистичким покретима током прошле деценије у Србији и Хрватској, са својом обуком у антропологији и у психотерапији (користећи трансакционе анализе).

2017

У прилогу је позивница за Дан Факултета.

2017

У прилогу је конкурс за праксу у Београдској тврђави.

2017

У прилогу је конкурс за праксу у Музеју града Београда.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13