Авг

Обавештавамо вас да ће у среду 24.8.2022. доћи до прекида у испоруци електричне енергије због радова на мрежи која напаја Факултет.

Тог дана Факултет неће радити. Према обавештењу ЕПС-а, од наредног дана снабдевање је редовно.

Управа Филозофског факултета

Авг

Обавештавамо Вас да Мисија ОЕБС-а у Србији (Мисија) организује семинар о транзиционој правди намењен студентима завршних година и пост-дипломских студија универзитета у Србији, подмлатку политичких партија, младима запосленим у државној управи, новинарима и активистима организација цивилног друштва. Циљ предметног семинара је подизање свести код младих о транзиционој правди, са посебним освртом на судске утврђеним чињенице о оружаним сукобима на територији бивше Југославије, пред националним и међународним судовима.

У том смислу, семинар на тему „Суочавање са прошлошћу: увод у транзициону правду са посебним освртом на суђења за ратне злочине и релевантну праксу Међународног кривичног суда за бившу Југославију (МКСЈ)“, биће организован у Крагујевцу, у периоду од 4. до. 8. септембра 2022. године.

Детаљније у прилогу вести.

Јул

Одсек за студентске послове ће за време летњег распуста радити са странкама 28. јула и 11. августа 2022. године у периоду од 10 до 13 часова.

Јул

• пријава испита: од 03.09. до 11.09.2022.
  • уплата најкасније до: 09.09.2022.
  • провера услова и приговори: 12.09.2022.
  • испити: од 15.09 до 24.09.2022.
  • школарина: 90%.
  • Испити ће се пријављивати искључиво електронским путем.

Одлука о испитном року са детаљним информацијама налази се у прилогу.

Јул

По окончању студија студенту се издаје диплома и додатак дипломи који, између осталог, садржи информације о додатним активностима студента везаним за студирање, односно активностима организованим од стране Филозофског факултета или Универзитета у Београду (уколико је студент имао такву врсту активности).

Да би ове информације биле унете у додатак дипломи, потребно је да студент електронски поднесе молбу путем мејла dodatak.diplomi.ff@gmail.com како би се, на основу приложених докумената и ако за то постоје формални услови, добила потврда о додатним активностима која изражава укупно учешће студента у ваннаставним активностима током студија у виду ЕСПБ.

Студенти могу да предају молбу за ”бодовање” следећих активности:

- учешће у промотивним активностима одељења и факултета (отворена врата, посете школама, сајмови образовања, хуманитарне акције и друге манифестације у организацији факултета)
    - учешће у организацији и реализацији одељенских скупова, конференција, гостујућих предавања, пракси (када оне нису део студијског програма и нису оцењене кроз наставу) и сл.
    - учешће у научноистраживачким пројектима одељења и института Фф
    - учешће у вредновању педагошког рада наставника и сарадника Фф
    - похађање посебних курсева и семинара у организацији факултета, Универзитета и партнерских институција
    - учешће у раду одељенских библиотека
    - учешће у раду органа и тела Универзитета и Факултета
    - учешће у раду Студентског парламента
    - праксе у организацији Универзитета у Београду (БГ пракса и сл.)
    - праксе у организацији Центра за развој каријере Филозофског факултета и рад на позицијама координатора при Центру
    - праксе у релевантним институцијама културе, министарствима, центрима за социјални рад и удружењима грађана оглашеним путем сајта Фф или одобреним од стране наставника Фф
    - учешће у реализованим програмима и пројектима студентских клубова
    - награде за студентски научноистраживачки рад додељеним од стране факултета, Универзитета или министарстава РС

Молба садржи:

1. потврде организатора активности које садрже податке: име и презиме студента, број индекса, врста активности, место обављања активности, време и период активности уз ОБАВЕЗНО навођење броја сати проведених у активности.*
    2. попуњен образац за информације о додатним активностима студента за додатак дипломи (у прилогу вести)

*студенти који су учествовали у промотивним активностима факултета се за потврду о тим активностима обраћају Мили Бакић из Центра за међународну сарадњу и односе с јавношћу путем мејла mila.bakic@f.bg.ac.rs.

Потврда о додатним активностима се након бодовања студенту шаље путем мејла и потом је студент предаје Одсеку за студентске послове када и осталу документацију за добијање уверења о завршеним студијама, односно дипломе. Уколико је студенту уверење о завршеним студијама потребно пре него што добије потврду о додатним активностима, важно је да колегама у Одсеку за студентске послове нагласи да ће потврда бити накнадно достављена директно из Управе факултета.

Уколико имате додатних питања у вези са вредновањем ваннаставних активности, слободно се обратите на мејл dodatak.diplomi.ff@gmail.com

Јул

Кандидати који уписују прву годину основних академских студија могу да, пре уписа, преузму индекс у холу на првом спрату 11. и 12.07. од 09:30 до 13:00 часова и 13.07. од 09:30 до 11:30 часова.

Потписане индексе студенти могу да преузму 12.07, 13.07 и 14.07 од 12:00 до 14:00 часова у холу на првом спрату.

Јул

Коначни резултати су у прилогу вести.

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Упис примљених кандидата који су конкурисали у јунском уписном року обавиће се 11. и 12.07. од 10 до 14 часова и 13.07. 2022. године од 10 до 12 часова на шалтерима у приземљу према распореду у прилогу.

Детаљније у прилогу вести.

Јул

Пријава испита за августовски рок ће трајати до 13.07., рекламације 14.07. од 12 до 14h.

Јул

Прелиминарни резултати и Записник о додатном избору се налазе у прилогу.