Феб

Обавештавамо вас да су отворене пријаве за летње школе из области глобалног здравља, климатских промена и демократије које ће се одржати у Паризу, Берлину, Ослу и Архусу у оквиру Circle U пројекта Европских Универзитета.

Детаљније информације се налазе се на линку: https://www.circle-u.eu/opportunities/students/summer-schools

Заинтересовани студенти се могу јавити на: iro@f.bg.ac.rs за све даље информације.

Феб

Конкурс за стипендије Владе Француске 2023-2024. (студије на француском или енглeском језику) отворен је до 27. марта 2023. године. Студенти могу да конкуришу за следеће програме стипендија (све области су заступљене):

мастер 2
докторат у коменторству

Подношење кандидатура на адресу: Француски институт у Србији, Змај Јовина 11, Београд
Контакт особа: vesna.adamovic@institutfrancais.rs

Опширније о условима и критеријумима погледајте:

www.institutfrancais.rs

srbija.campusfrance.org

Драге колегинице и колеге,

Центар за развој каријере прима нове чланове у маркетинг, едукативном, каријерном сектору као и у сектору спољних односа. Позивамо студенте свих смерова основних студија Филозофског факултета да стекну нова знања и вештине које могу применити у пракси у забавном и безбедном окружењу својих колега. Праксом у Центру се такође добијају додатни ЕСПБ бодови као додатак дипломи на крају студирања!

Рок за пријаву је 12. 2. 2023.
Линк за пријаву: https://forms.gle/J7izksd5xQ17M3jt9

Током попуњавања пријаве изабери сектор чији члан желиш да постанеш.
Детаљније о секторима и условима праксе можеш прочитати на нашем инстаграму @czrkff, као и на сајту czrkff.rs.
За сва остала питања можеш нам послати мејл на filozofski.fakultet.czrk@gmail.com

Чекамо те на интервјуу и желимо ти пуно среће!
Тим Центра за развој каријере.

Јан

Проф. др Дејан Шимковић, са Универзитета Notre Dame (Аустралија, Сиднеј), ће у уторак 31.01., од 12 часова у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС) одржати предавање о "вулгарним" формама монотеизма у Хјумовом делу Natural History of Religion.

Апстракту излагања можете приступити путем следећег линка, а биографију професора Шимковића можете да пронађете овде.

Предавање ће се одржати у хибридној форми, што значи да можете да присуствујете у просторијама ФДС-а или да пратите преко следећег линка.

Јан

Позивамо вас да се пријавите на радионице Центра за промоцију науке о недоумицама и ризицима које пред нас стављају технологије у настајању: дигитална проширена стварност, климатски инжењеринг и неуротехнологије. На радионицама у Научном клубу – 7, 8. и 9. фебруара – моћи ћете да се опробате у новој друштвеној игри и као један од чланова Светског грађанског већа учествујете у доношењу одлука важних за будућност човечанства.

Начин пријављивања: Пријаву за учешће можете попунити ОВДЕ. Рок за пријаве је отворен до 2. фебруара, у 12 часова, а одабрани полазници ће бити контактирани путем имејла. Број учесника је ограничен на 20 по радионици.

Више информација о радионицама можете да пронађете на следећем ЛИНКУ.

Јан

Лабораторија за биоархеологију вас позива на два предавања гостујућих професора из Свеучилишта у Загребу, која ће бити одржана у четвртак, 26.01. у 17.00 часова у Свечаној сали Филозофског факултета Драгослав Срејовић.

Проф. др Влатка Чубрић Чурик одржаче предавање под називом Доместикацијски процеси те ширење домаћих тауринских говеда, док ће проф. др Ино Чурик одржати предавање под називом Паметна интеграција генетике са знаностима о прошлости у Хрватској: уочавање и премошћивање јаза.

Јан

У оквиру Јавног позива за учешће у средствима Министарства науке, технолошког развоја и иновација у 2023. години објављен је и позив за доделу стипендија студентима докторских академских студија на високошколским установама чији је оснивач Република Србија који се укључују у рад акредитованих научноистраживачких организација чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе.

Јавни позив за стипендирање докторанада објављен је 25.01.2023. године и отворен је 30 дана од датума објављивања, закључно са 24.02.2023. године.

Критеријуми, упутства, пријаве и остали обрасци могу се преузети на веб-сајту Министарствa:

Јан

Обавештавамо вас да је Универзитет у Београду отворио позив за пријављивање за реализацију индивидуалне мобилности у оквиру Кључне акције 103 Еразмус+ програма мобилности студената за одлазак на стучне праксе – student mobility for traineeships.

Пријаве се као и до сада врше искључиво преко онлајн платформе Универзитета у Београду MobiON (https://mobion.bg.ac.rs/).

У оквиру овог позива мобилност студената се може реализовати од маја 2023. закључно са 31. октобром 2023. године.

Рок за подношење пријава истиче 20. фебруара 2023. године у 23:59 часова.

Додатне информације о студентским праксама, условима и релевантној конкурсној документацији, као и пријавни формулар, доступни су на следећем линку: https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/how-to-apply/ka103/required-documents-ka103-outgoing-students-for-traineeships

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ

О Б А В Е Ш Т Е Њ E

Драге колегинице / Драге колеге,

Позивам Вас на свечану доделу диплома oсновних академсих студија која ће се одржати у петак 27. јануара 2023. године у 12.00 часова у амфитеатру Георгије Острогорски.

Молимо Вас да са собом неизоставно понесете личну карту или пасош како бисмо свечану доделу диплома обавили на ваљан начин и обострано задовољство.

Радујући се нашем предстојећем сусрету,

ДЕКАН ФИЛОЗОФСКОГ ФАКУЛТЕТА
проф. др Данијел Синани