Вести ЦОН-а

Драге колегинице и колеге,

У уторак 3. новембра, од 12 до 14 часова на Платоу, сакупљамо и сортирамо већ прикупљене чепове за организацију Чепом до осмеха с којом сарађујемо већ пет година. Уколико имате залихе чепова у вашем стамбеном или радном простору, добра је прилика да их до уторка оставите у ходнику испод Амфитеатра (степеницама лево од портира) или да их донесете на сам дан акције и тако помогнете студентима из Центра за развој каријере Фф и Студентског парламента Фф који организују паковање чепова.

Циљ делатности хуманитарно-еколошке организације Чепом до осмехa је да се прикупљањем пластичних чепова и њиховим прослеђивањем у рециклажне центре, обезбеде новчана средства за куповину помагала деци са инвалидитетом, а у циљу олакшавања њиховог образовања и свакодневног функционисања, као и побољшања квалитета њихових живота. Такође, акција има за циљ подизање свести о важности заштите животне средине и сортирања чврстог отпада.

До сада је организација прикупила приближно 500 тона пластичних чепова и успела да обезбеди помагала за педесет четворо деце! Више информација о раду организације можете наћи у прилогу вести.

Филозофски факултет у Београду се, захваљујући преданој ангажованости студенткиња факултета, укључио у акцију прикупљања пластичних чепова 2015. године. Овим путем вас позивамо да наставимо са овом једноставном праксом која помаже децу и чува животну средину.

Специјални гост акције је Удружење ПРОСТОР с којим такође већ годинама сарађујемо – дођите на продајну изложбу корисника психијатријских услуга и тако подржите њихов рад!

2020

Настава на изборном предмету Методика праћења и оцењивања, за студенте мастер студија почиње да се реализује од уторка, 3.11.2020. Први час биће одржан уживо, у учионици ЦОН-а и то: од 9.30h за студенте чије презиме почиње словима од А до М азбучним редом, и од 11h за студенте чије презиме почиње словима од Н до Ш азбучним редом.

На истом сусрету студентима ће бити дате основне информације о настави на предмету Методе и технике наставног рада.

2020

Филозофски факултет Универзитета у Београду расписао је други конкурс за упис студената на мастер академске студије у школској 2020/2021. години. Међу студијским програмима за које можете конкурисати налази се и мастер програм "Образовање наставника предметне наставе", који реализује Центар за образовање наставника Филозофског факултета. Пријемни испит за мастер програм "Образовање наставника предметне наставе" ће се одржати 23.10. у 15:45 у учионици Центра за образовање наставника. У прилогу су дате додатне информације о упису на овај мастер програм.

2020

На јавни позив за упис на програм „Образовање наставника предметне наставе“ у октобарском року пријавило се десет кандидата. На основу приложене документације Комисија за упис је проценила да кандидати задовољавају услове за упис на програм. У прилогу се налази Прелиминарна листа са бројем признатих ЕСПБ наставничког образовања. Термин за жалбе на прелиминарну листу је 21.10.2020. путем електронске поште cppmo@f.bg.ac.rs.

2020

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује други јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе". У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист који је потребно предати приликом подношења докумената. Пријаве се подносе у периоду од 12.10. до 18.10.2020.

2020

С обзиром на број студената на предмету Психологија за наставнике, настава на овом предмету ће се одвијати онлајн. Први сусрет, на ком ћемо представити садржај, начин и динамику наставе на овом предмету, ће бити одржан 7. октобра са почетком у 13:15 часова. Првом сусрету можете приступити преко следећег линка: https://meet.google.com/cxp-yevy-moj Уколико сте заинтересовани за похађање овог предмета, молимо Вас да попуните кратак упитник који се налази на следећем линку: https://forms.gle/iLJPZP1efYLUUcJy8 Оља Јовановић и Дејана Мутавџин

Сеп

2020

Филозофски факултет Универзитета у Београду расписао је конкурс за упис студената на мастер академске студије у школској 2020/2021. години.
У прилогу су дате додатне информације о упису на овај мастер програм.

Сеп

2020

Универзитет у Бечу и Филозофски факултет Универзитета у Београду организују онлајн догађај "CROSS-BORDER PERSPECTIVES ON REFUGEE EDUCATION", који ће се одржати 21.09.2020. у 16:15 (CEST). На догађају ће бити представљена искуства различитих земаља, док ће уводна излагања имати Фредерик Шметс (UNHCR), Лаура Клоцер (Универзитет у Нешателу), Халид Арар (Државни универзитет у Тексасу). Уколико сте заинтересовани за образовање мигранта и избеглица, придружите нам се! У прилогу можете наћи најаву и програм догађаја, као и резимее излагања. За све додатне информације, пишите на olja.jovanovic@f.bg.ac.rs.

Јул

2020

У складу са новим мерама које је донео Универзитет у Београду, испит на предмету Психологија за наставнике ће бити организован 14. јула у 4 термина.

Молимо све колеге које су пријавиле испит из овог предмета у актуелном испитном року да се до 12. јула упишу за неки од понуђених термина у одређеној сали.
Више информација о понуђеним терминима и начину пријаве за неки од њих можете наћи на следећем линку: http://moodle.f.bg.ac.rs/mod/forum/discuss.php?d=5397

У једној сали у одређеном термину може бити највише 9 пријављених.

Хвала на разумевању!

Јун

2020

На јавни позив за упис на програм „Образовање наставника предметне наставе“ у јунском року пријавила се једна кандидаткиња. На основу приложене документације Комисија за упис је проценила да кандидат задовољава услове за упис на програм. У прилогу се налази Прелиминарна листа са бројем признатих ЕСПБ наставничког образовања. Термин за жалбе на прелиминарну листу је до 25.06.2020. путем електронске поште cppmo@f.bg.ac.rs.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11