Поштоване колегинице и колеге, позивамо вас да присуствујете циклусу предавања ДЕТИЊСТВО У ПРАИСТОРИЈИ колегиница и колега са Института Biosens и Лабораторије за биоархеологију која ће се током маја текуће године одржати у Задужбини Илије М. Коларца.

Лабораторија за експерименталну психологију вас позива на трибину са темом "Лепота у емоцијама посматрача", о којој ће говорити Драган Јанковић (Одељење за психологију, Филозофски факултет, Универзитет у Београду).

Трибина ће се одржати у четвртак 26. априлау 15 часова, у просторијама Лабораторије за експерименталну психологију на Филозофском факултету у Београду (сутерен Факултета).

У прилогу се можете детаљније информисати о садржају трибине.

Драге будуће колегинице и колеге,

Позивамо вас да нам се придружите на Филозофском факутлету у Београду где ће вас сачекати студенткиње и студенти спремни да вам посвете пуну пажњу и одговоре на сва питања и дилеме које имате у вези са пријемним испитом, студијским програмима и студентским животом! Упознајте се са филозофијом, класичним наукама, социологијом, педагогијом, андрагогијом, етнологијом и антропологијом, археологијом, психологијом, историјом уметности и историјом.

Отворена врата су идеална прилика да у опуштеној атмосфери и разговору дођете до свих важних информација, обиђете зграду, сазнате којим се све темама бавимо на факултету, чујете о акцијама студентских клубова, дођете до литературе, али и попијете своју прву студентску кафу из аутомата! : )

Штандови ће бити постављени у приземљу зграде Филозофског где ћете моћи да погледате и материјале са акција и изложби које смо правили претходних година, а одакле ћете бити у прилици да обиђете и остале просторије факултета као и живописан крај централног Београда у којем се наш факултет налази.

Видимо се на Филозофском!

У складу са Правилником о студентском вредновању наставе и педагошког рада наставника Филозофског факултета и са Правилником о студентском вредновању педагошког рада наставника и сарадника Универзитета у Београду, студентско вредновање педагошког рада наставника и сарадника за пролећни семестар академске 2017/2018. године биће спроведено у периоду од 07.05.2018 до 18.05.2018. године.

Мирјана Адамовић, с.р.
Председница Комисије
за обезбеђивање квалитета
и самовредновање

Са задовољством вас обавештавамо да ће се у периоду од 23. до 27. априла поводом „Дана планете Земље“ одржати „Недеља планете Земље“ на Филозофском факултету. У оквиру те недеље ће бити одржан низ активности, попут рециклаже папира - старих ридера, силабуса и др. Сав прикупљен папир ће бити предат организацији „Живимо заједно“ која се бави пружањем помоћи осетљивим групама. Поред тога, биће организовано доношење биљака на Факултет, пројекција филма са еколошком тематиком и одржавање трибине о историји еколошких покрета.

Позивамо вас да подржите ову иницијативу, тако што ћете старе ридере, силабусе и стари папир донирати за рециклажу папира. Одвојене папирне сировине у току наредне недеље можете оставити у кутијама које ће бити постављене на сваком спрату поред аутомата за кафу.

Иницијативу „Зелени Филозофски“ су организовали студенткиње и студенти четврте године социологије у склопу предмета Социологија окружења уз подршку студената са других одељења. О самом пројекту можете се детаљније информисати у оквиру документа који је постављен у прилогу, али и на Facebook и Instagram страници „Зелени Филозофски“.

Драги студенти,

Центар за развој каријере Филозофског факултета вас позива на обуку “Унапреди свој јавни наступ“.

Обука ће се одржати у среду 25.04.2018. у 18:30 часова у слушаоници СО1.

За више информација посетите:

Рок за пријаве студената за програм Универзитетске радне праксе БГ ПРАКСА 2018 продужен је до среде, 25. априла у поноћ.

За више информација посетите:

Предавање "Положај животиња из перспективе биополитичке економије" у оквиру циклуса "Морална и законска права животиња" биће одржано 24. априла у 17.00 на Филозофском факултету у Београду у просторијама Српског филозофског друштва (ФДС).
Предавач је др Сања Петковска.

Центар за развој каријере Филозофског факултета расписује конкурс за праксу у Српском удружењу за филозофску праксу за студенте треће и четврте године као и мастер студија филозофије. Детаљи конкурса налазе се у прилогу, а рок за конкурисање је 18.4.2018.

1, 2, 3, 4, 5