Мај

Предавање проф. др Мире Радојевић у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба" Десето предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Српство и југословенство Самосталне радикалне странке (1905-1918)", одржаће проф. др Мира Радојевић у четвртак, 25. маја. Више информација у прилогу.

Поштоване колегинице и колеге,

Подсећамо вас да се вредновање педагошког рада наставника и сарадника у пролећном семестру завршава у петак 19. маја

Захваљујемо се колегиницама и колегама који су већ попунили упитнике и подсетили бисмо оне који то још нису учинили да преко линка http://gama.f.bg.ac.rs могу да попуне упитнике за вредновање педагошког рада наставника и сарадника у петак 19. маја до 24:00.

Срдачан поздрав,

Комисија за обезбеђивање квалитета и самовредновање

Мај

Позивамо вас да присуствујете предавању гостујућег професора др Онура Шећкина (Onur Seçkin) на тему Recent Developments in the Turkish Adult Education System: Policies, Strategies, and Implementations.

Предавање ће се одржати у петак од 12-13ч у сали 108 и биће на енглеском језику.

Проф. др Шећкин је ванредни професор Једитепе Универзитета, Факултета за образовање, у Истанбулу, Турска.

Кратку биографију можете пронаћи у прилогу вести.

Мај

Позивамо вас да присуствујете предавању које ће одржати гостујућа професорка др Гокче Гуварџин-Шећкин (Gökçe Güvercin-Seçkin) на тему Reflection of Attachment Style on Adult Learning Experiences у склопу посете Студијскoj групи за андрагогију. Предавање је конципирано на основу истраживања у коме је примењен биографско-наративни метод.

Предавање ће се одржати у четвртак 18.05. од 10-11ч, у сали 108 и отворено је за све заинтересоване.

Проф. др Гуварџин-Шећкин долази са Одељења за образовне науке, при Малтепе Универзитету у Истанбулу, Турска, чију биографију можете наћи у прилогу вести.

Предавање ће се одржати на енглеском језику.

Мај

Девето предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Научна објективност као патриотски чин - Иларион Руварац и заснивање српске научне (критичке) историографије", одржаће проф. др Михаел Антоловић у четвртак, 18. маја. Више информација у прилогу.

Мај

Лабораторија за експерименталну психологију Вас позива на трибину са темом „Сензо-моторне лексичке норме као прозор у измењено функционисање когнитивног система: случај деменције и прве психозе", о којој ће говорити Душица Филиповић Ђурђевић (Одељење за психологију, Филозофски факултет у Београду; Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет у Београду; Лабораторија за експерименталну психологију, Филозофски факултет у Новом Саду).

Трибина ће се одржати у четвртак, 18. маја у 15 часова преко апликације Зоом, на следећем линку и биће снимана за потребе архива Лабораторије.

шифра: leptribina

Мај

Обавештвамо све колегинице и колеге, гошће и госте, да се због непредвиђених околности отказује трибина „У сусрет студентским протестима 1968." заказана за 10. мај у 19 часова.

До следећег виђења,
Удружење студената социологије и Клуб студената историје „Острогорски.

Мај

У циљу враћања сигурности у наше школе и друштво, један од важних задатака који се налази пред свима нама и пред свим деловима система (друштва) јесте посвећивање додатне пажње вршњачком насиљу и ангажовање свих делова друштва на решавању проблема вршњачког насиља.

Противзаконито састављање спискова ученика који се по арбитрарном критеријуму на неки начин издвајају од својих вршњака, а које би потом полицијски службеници разматрали, је неадекватна мера која може да има само негативне последице по децу, родитеље, школе и друштво. Репресивне и издвајајуће мере нарушавају сигурност школског окружења, а повратак поверења у сигурност школског окружења мора бити приоритет целе заједнице у наредном периоду.

У циљу борбе са вршњачким насиљем, неопходно је да буду ангажовани тимови стручњака, који ће краткорочно радити на решавању појединачних случајева, а дугорочно на системској превенцији кроз једини утемељни и ефикасан начин смањења вршњачког насиља, а то је развој сигурне и позитивне климе у школи и развој социјално-емоционалних компетенција ученика и свих осталих актера у васпитно-образовним установама.

Мај

Одељење за психологију саставило је кратке смернице за медијско извештавање о кризним догађајима. Смернице се налазе у прилогу вести.

Мај

Осмо предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Између идентитета и правног положаја: Трговци са османског Балкана у Венецији", одржаће др Марија Андрић у четвртак, 11. маја. Више информација у прилогу.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71