Мај

Обавештавамо студенте који су корисници студентског кредита по први пут да уговор, као и обавештења о доспећу (евентуалном враћању кредита) за све активне кориснике студентског кредита, могу преузети у Студентској служби на шалтеру бр. 2.

Мај

Једанаесто предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Коминтерна и српско национално питање (1919-1943)", одржаће проф. др Александар Животић у четвртак, 1. јуна. Више информација у прилогу.

Мај

Драге студенткиње и драги студенти,

имамо узбудљиве вести за све вас који сте спремни да нам се придружите!
Са поносом објављујемо да ће конкурс за учлањење у Студентску алијансу Филозофског факултета трајати од понедељка, 29. маја до 23. јуна 2023. године!
Да бисте постали део наше заједнице потребно је да попуните приступницу и да је са доказом о статусу студента пошаљете на следећу адресу електронске поште studentska.alijansaff@gmail.com.
Желимо да окупимо одговорне, вредне и талентоване студенткиње и студенте са визијом како бисмо створили снажну и инклузивну заједницу која ће инспирисати и покренути промене!

Шта можете очекивати као чланице и чланови Студентске алијансе Филозофског факултета? Ево само неких од предности:

1. Повезивање и дружење: имате прилику да се повежете и упознате са студентима са свих студијских група Филозофског факултета у Београду. Отворене су могућности за стварање дуготрајних пријатељстава и професионалних контаката.
2. Развој вештина: организујемо различите едукативне радионице, предавања и курсеве који ће вам помоћи да развијете своје вештине, са темама из области науке, културе, образовања, вештачке интелигенције, политике, лидерства, јавног наступа, управљања пројектима или предузетништва. Стекните неопходне вештине за 21. век уз нашу подршку!
3. Активно учешће у пројектима: имате прилику да се активно укључите у различите пројекте и иницијативе које ће вас изазвати, инспирисати и омогућити вам да стекнете практично искуство ван учионице. Будите део тима који доноси позитивне промене!
4. Организација догађаја: имате прилику да помогнете у организацији значајних догађаја на Филозофском факултету и ван њега. Ово је одлична прилика да покажете своје организационе и лидерске способности!
5. Активизам и друштвена одговорност: верујемо у важност друштвене одговорности и активног учешћа у заједници. Придружите се акцијама и пројектима који имају позитиван утицај на друштво!

Консултације са студентима обављамо сваког четвртка и петка од 18 часова у учионици 512 Универзитета у Београду - Филозофског факултета. По потреби смо отворени за консултације, информисање и дружење и другим данима.

За сва остала питања, пишите нам на studentska.alijansaff@gmail.com.

Мај

Клуб студената историје „Острогорски" организује предавање поводом 570 година од пада Цариграда у понедељак, 29. маја, са почетком у 19 ч. у сали 101 на Филозофском факултету у Београду.
Говорници ће бити проф. др Драгољуб Марјановић и проф. др Смиља Марјановић-Душанић са Одељења за историју, као и доц. др Урош Дакић са Катедре за оријенталистику Филолошког факултета у Београду.

Добро дошли!

Мај

У прилогу се налазе спискови најбољих студената завршних година студија.
Право на жалбу имају сви кандидати 8 дана од дана када је вест објављена. Жалбе се подносе секретарима одељења.

Мај

Предавање проф. др Мире Радојевић у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба" Десето предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Српство и југословенство Самосталне радикалне странке (1905-1918)", одржаће проф. др Мира Радојевић у четвртак, 25. маја. Више информација у прилогу.

Мај

Позивамо вас да присуствујете предавању гостујућег професора др Онура Шећкина (Onur Seçkin) на тему Recent Developments in the Turkish Adult Education System: Policies, Strategies, and Implementations.

Предавање ће се одржати у петак од 12-13ч у сали 108 и биће на енглеском језику.

Проф. др Шећкин је ванредни професор Једитепе Универзитета, Факултета за образовање, у Истанбулу, Турска.

Кратку биографију можете пронаћи у прилогу вести.

Мај

Позивамо вас да присуствујете предавању које ће одржати гостујућа професорка др Гокче Гуварџин-Шећкин (Gökçe Güvercin-Seçkin) на тему Reflection of Attachment Style on Adult Learning Experiences у склопу посете Студијскoj групи за андрагогију. Предавање је конципирано на основу истраживања у коме је примењен биографско-наративни метод.

Предавање ће се одржати у четвртак 18.05. од 10-11ч, у сали 108 и отворено је за све заинтересоване.

Проф. др Гуварџин-Шећкин долази са Одељења за образовне науке, при Малтепе Универзитету у Истанбулу, Турска, чију биографију можете наћи у прилогу вести.

Предавање ће се одржати на енглеском језику.

Мај

Девето предавање у оквиру циклуса "Концепти национализма и патриотизма у српском политичком дискурсу - средњи век, нови век, савремено доба", под насловом "Научна објективност као патриотски чин - Иларион Руварац и заснивање српске научне (критичке) историографије", одржаће проф. др Михаел Антоловић у четвртак, 18. маја. Више информација у прилогу.