Вести ЦОН-а

Дец

Испит из предмета Васпитно-образовни рад са децом са посебним потребама (предаја портфолија) одржаће се 15.01. од 13:30 до 15:00 часова, канцеларија ЦОН

Дец

Испит из предмета Психологија развоја и учења (МАСТС) одржаће се 15.01. у 11:00 часова, сала 101

Дец

Испит из предмета Психологија за наставнике (СО, ФС, КЛ, ИС, ИУ) одржаће се 15.01. у 11:00 часова, сала 101

Дец

Центар за унапређење друштва од 2017. године спроводи пројекат „Дружимо се и учимо заједно“. У оквиру овог пројекта деца без родитељског старања и студенти добијају прилику да се једном недељно друже и учествују заједно у различитим активностима – одлазак у биоскоп, позориште, вожња бицикла, шетња, читање књиге, тренирање...

И ове године је Центар за унапређење друштва објавио позив за волонтере за учешће у пројекту. Позив је отворен за студенте треће и четврте године основних студија, као и за студенте мастер студија. У прилогу можете пронаћи текст позива.

С обзиром на значај који овај пројекат има и за децу и за студенте, студенти који су претходне године волонтирали на овом пројекту одлучили су да са вама поделе своја искуства, да вам пруже додатне информације и одговоре на ваша питања, те вас позивамо на информативни сусрет који ће се одржати 18.12. у 20 часова у Центру за образовање наставника на Филозофском факултету. За учешће на сусрету можете се пријавити кликом на линк: https://goo.gl/forms/M55WWWzLHgKj8uQA3 Очекујемо вас!

Дец

Завршни сусрет на предмету Школска пракса 1 за студенте Одељења за историју уметности, Одељења за класичне науке, мастер програма Образовање наставника предметне наставе и програма учења током читавог живота Образовање наставника предметне наставе одржаће се 20. децембра од 17:30 часова у просторијама Центра за образовање наставника.

Циљ овог сусрета је размена искустава са праксе и разговор о дилемама у вези реализације Школске праксе 1, појединачних задатака и/или припреме портфолија. Сусрет је намењен и студентима који су већ реализовали праксу, као и онима које то тек очекује.

Дец

Центар за образовање наставника вас позива на предавање "Активности каријерног вођења и саветовања у школи – улога наставника и стручних сарадника" коју ће реализовати представници Фондације Темпус - Euroguidance центра.
Предавање ће се одржати у уторак 18. децембра са почетком у 18:30 на Филозофском факултету у Београду (сала 601, 6. спрат).
У оквиру предавања будући стручни сарадници и предметни наставници биће у прилици да се упознају са улогом школе у каријерном вођењу и саветовању (КВиС) ученика, организацијом рада тимова за КВиС, и начинима ефикасног и сврсисходног планирања активности који воде развоју вештина управљања каријером код ученика.

Нов

У четвртак 29.11. Лидија Радуловић ће организовати консултације у термину 13:30 до 14:30.

Први сусрет на предмету Школска пракса 1 одржаће се у четвртак 8. новембра од 18.30-21.45 у учионици 601.
Предмет школска пракса 1 похађају студенти Одељења за историју уметности, Одељења за класичне науке, мастер програма Образобвање наставника предметне наставе и програма учења током читавог живота Образовање наставника предметне наставе.

У петак 26.10.2018. у 18х у учионици ЦОН-а (стара зграда, мали улаз са Платоа, Чика Љубина 18-20, први међуспрат) биће одржано уводно предавање на два програма у ЦОН-у, мастер програму "образовање наставника предметне наставе" и програму учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе".

Центар за образовање наставника Филозофског факултета расписује јавни позив за програм учења током читавог живота "Образовање наставника предметне наставе". У прилогу се налазе текст Јавног позива и Пријавни лист који је потребно предати приликом подношења докумената.

Пријаве се подносе у периоду од 22.10. до 25.10.2018.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11